هدر موبایل
1398/04/04 10:25:20
سرویس صحن
دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی:

درآمد حاصل از اجرای قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان در بودجه سنواتی لحاظ می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقرا از شمول درآمدهای حاصل از اجرای قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان حذف نشده و بهره مند می شوند، گفت: درآمد حاصل از اجرای این قانون در بودجه سنواتی لحاظ می‌شود.
درآمد حاصل از اجرای قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان در بودجه سنواتی لحاظ می‌شود رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فقرا از شمول درآمدهای حاصل از اجرای قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان حذف نشده و بهره مند می شوند، گفت: درآمد حاصل از اجرای این قانون در بودجه سنواتی لحاظ می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201608104516832723.jpg درآمد,حاصل,از,اجرای,قانون,اعاده,اموال,نامشروع,مسئولان,در,بودجه,سنواتی,لحاظ,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 4 تیر) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات طرح الحاق موادی به قانون اجرای اصل 49 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران موسوم به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان در تذکر شفاهی با اشاره به جزء یک بند (ب) ماده 149 آیین نامه داخلی مجلس گفت: دراین ماده به صراحت گفته شده که زمانی که یک ماده خوانده می شود ، اگر گزارش چاپ شده باشد باید رأی گیری شود و اگر نماینده ای رفع ابهامی داشته باشد، آن را هم باید طبق روال گذشته ارائه کند.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب ماده 7 طرح الحاق موادی به قانون اجرای اصل 49 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران موسوم به طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان خطاب به رئیس مجلس ادامه داد: اگر از تمام نمایندگان حاضر در صحن در رابطه با این ماده سوال کنید، همه آنها دلخوشی شان این بوده که درآمد حاصل از اموال نامشروع صرف فقرزدایی و اشتغال می شود، اما نوع رفتار شما با پیشنهاد آقای کاتب به گونه ای بود که نمایندگان متوجه حذف این مطلب نشدند.

وی تصریح کرد: در متن چاپ شده آقای کاتب مشکلی وجود نداشت و باید همان متن اصلی به رأی گذاشته می شد، اما اگر رفع ابهامی ارائه کرده بود، بنده حرفم را پس گرفته و از تذکر خود منصرف می شدم، در غیر این صورت شما اشتباه کرده اید و باید قبول کنید.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده با بیان اینکه شما بی دلیل قضاوت می کنید، گفت: آقای کاتب به عنوان یک نماینده حق دارد پیشنهاد جایگزین بدهد، اما اینکه می گویید نمایندگان متوجه تغییر نشده اند اشتباه است و بر چه مبنایی این موضوع را مطرح می کنید. نمایندگان به ماده مذکور رأی داده اند و این مهم ترین دلیل مبنی بر توجه همکاران است.

وی با انتقاد از نحوه صحبت کردن حاجی دلیگانی اظهار داشت: بنده در رابطه با این ماده چه رفتاری داشته ام؟ ایشان پیشنهادی مطرح کرده و با کمیسیون و دولت پیرامون آن صحبت کرده اند و رفع ابهامی ارائه دادند. بنده نیز همانند سنوات گذشته این مطلب را خواندم، اگر این متن تغییری نمی کرد چه تاثیری در کار بنده داشت، بی دلیل یکدیگر را متهم نکنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در رابطه با نحوه مصرف درآمد حاصل از ماده 7 طرح مذکور تصریح کرد: حذف فقرا از این متن صحیح نیست چرا که درآمد حاصل در بودجه سنواتی آورده می شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet