هدر موبایل
1398/04/05 10:53:44
سرویس اجتماعی
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری مطرح کرد؛

پیگیری برای اصلاح قانون برابری دیه زن و مرد

معاون امور زنان و خانواده ‌رئیس‌جمهور، از تدوین لایحه برابری دیه زن و مرد در این معاونت برای اصلاح قوانین در این حوزه همچون فاضل دیه خبرداد که در دستورکار کمیسیون لوایح دولت قرار گرفته و تاکیدکردکه صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه معتقدند تحقق این مهم امکانپذیر خواهد بود.
پیگیری برای اصلاح قانون برابری دیه زن و مرد معاون امور زنان و خانواده ‌رئیس‌جمهور، از تدوین لایحه برابری دیه زن و مرد در این معاونت برای اصلاح قوانین در این حوزه همچون فاضل دیه خبرداد که در دستورکار کمیسیون لوایح دولت قرار گرفته و تاکیدکردکه صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه معتقدند تحقق این مهم امکانپذیر خواهد بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801100792192004.jpg پیگیری,برای,اصلاح,قانون,برابری,دیه,زن,و,مرد Icana

معصومه ابتکار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد تعیین مصادیق خشونت در لایحه تامین امنیت زنان که در نشست اخیرش با رئیس قوه قضائیه مطرح شده است، گفت: این لایحه جامع بوده و تمام مصادیق خشونت در پی بررسی ابعاد فرهنگی و اجتماعی در آن لحاظ شده است و تغییراتی نیز در آن اعمال شده و امیدواریم که به سرعت نیز ابلاغ شود.

تغییر به‌روز در تعیین مصادیق خشونت در لایحه تامین امنیت زنان امکان پذیر خواهد بود

وی ادامه داد: البته این امکان هم وجود دارد که بعد از این به مصادیق خشونتی که در این لایحه درج شده، مواردی اضافه شده یا حذف شود، ضمن اینکه تعدادی از آنها در دیداری که با آقای رئیسی داشتیم، مطرح شد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، در رابطه با نبود ضرورت برای استفاده از چادر برای متهمان زن جهت حضور در محاکم قضایی، خاطرنشان کرد: حذف چادر متهمان موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و همان طور که آقای رئیسی هم بدان اشاره کرد، قوه قضائیه می‌تواند به این موضوع به طور جدی ورود کند.

اصلاح روند وصول مهریه نباید به تضییع حقوق زنان منتهی شود

ابتکار در مورد تاکید رئیس قوه قضائیه بر آزادی تمام زندانیان مهریه، یادآور شد: اگر قرار باشد این امر محقق شود، ابتدا لازم است که تمام ابعاد آن مورد بررسی قرار گیرد، به گونه‌ای که وضعیت و حقوق زنان در این مورد نادیده گرفته نشود، چرا که مهریه یکی از ابزاری است که زنان می‌توانند از آن برای احقاق حقوقشان استفاده کنند.

ابتکار در مورد پیشنهاد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مبنی بر ضرورت ایجاد صندوق حمایت در اجرای عدالت برای تامین اعتبارات لازم برای اصلاح قانون فاضل دیه، تاکید کرد: ما در این مورد لایحه‌ای تحت عنوان برابری دیه زن و مرد پیشنهاد دادیم که در دستورکار کمیسیون لوایح دولت قرار دارد و در پی رایزنی با صاحب‌‌نظران و اندیشمندان حوزه و دانشگاه و برگزاری نشست‌های تخصصی با آنها معتقدیم که این امر قابل تحقق است.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، تصریح کرد: هم‌اکنون این زمینه ایجاد شده است که این لایحه در دولت به تصویب رسیده و برای بررسی در صحن علنی به مجلس شورای اسلامی فرستاده شود./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet