هدر موبایل
1398/04/04 12:53:44
سرویس صحن
امینی فرد در تذکر شفاهی:

وزیر کشاورزی به استان سیستان سفر و حجم خسارت‌ ملخ‌ها را بررسی کند

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مجلس از وزیر کشاورزی خواست به دلیل حجم خسارت ملخ‌ها به این استان سفر کرده و از نزدیک این خسارت را بررسی کند.
وزیر کشاورزی به استان سیستان سفر و حجم خسارت‌ ملخ‌ها را بررسی کند رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان مجلس از وزیر کشاورزی خواست به دلیل حجم خسارت ملخ‌ها به این استان سفر کرده و از نزدیک این خسارت را بررسی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805104998760997.jpg وزیر,کشاورزی,به,استان,سیستان,سفر,و,حجم,خسارت‌,ملخ‌ها,را,بررسی,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدنعیم امینی فرد  در نشست علنی امروز (سه شنبه، 4 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به حسن روحانی رئیس‌جمهور، گفت:‌استان سیستان و بلوچستان در آتش فقر و فلاکت می‌سوزد. این در حالی است که شاخص فلاکت در این استان به بالای 50 درصد می‌رسد.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به اعتماد مردم سیستان و بلوچستان به آقای روحانی و دولتش و اقبال مردم این استان که در سال گذشته صورت گرفت از دولت می‌خواهم مصوبات سفر استانی جهانگیری را به این استان اجرایی کند.

وی خطاب به محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، افزود: قابلیت‌های استان سیستان و بلوچستان بیشتر در بخش کشاورزی است لذا توجه به آمایش کشاورزی این استان بسیار مهم است.

امینی فرد، ادامه داد:‌ هجوم ملخ به استان سیستان و بلوچستان و به ویژه منطقه مکران و جنوب این استان در یک و نیم ماه اخیر خسار‌ت‌های زیادی به بار آورده لذا از حجتی که فردی جهادی محسوب می‌شود می‌خواهم به همراه مدیران وزیر جهاد به این استان سفر کرده و اوضاع آن را مشاهده و از نحوه مبارزه با ملخ‌ها مطلع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان مجلس دهم خطاب به بیژن زنگنه وزیر نفت، گفت: با توجه به وسعت زیادی استان سیستان و بلوچستان می‌خواهم سهمیه سوخت این استان را زیادتر کنید. ضمن اینکه ناوگان عمومی سوخت رسان این استان فرسوده است. همچنین دو جایگاه CNG در این استان و جود دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet