هدر موبایل
1398/04/05 12:30:00
سرویس اجتماعی
نوروزی:

سیاست‌زدگی باعث خروج قضات از دایره عدالت می‌شود

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس، بابیان‌اینکه قضات و کارمندان دستگاه قضایی باید در عملکردشان نماد سلمان فارسی باشند با تاکید بر ضرورت پرهیز قضات از سیاست‌زدگی و اشرافی‌گری، گفت: سیاست‌زدگی باعث خروج قضات از دایره عدالت می‌شود.
سیاست‌زدگی باعث خروج قضات از دایره عدالت می‌شود سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس، بابیان‌اینکه قضات و کارمندان دستگاه قضایی باید در عملکردشان نماد سلمان فارسی باشند با تاکید بر ضرورت پرهیز قضات از سیاست‌زدگی و اشرافی‌گری، گفت: سیاست‌زدگی باعث خروج قضات از دایره عدالت می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104558801076.jpg سیاست‌زدگی,باعث,خروج,قضات,از,دایره,عدالت,می‌شود Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مبنی بر اینکه قضات و کارمندان باید از هر نوع سیاست‌زدگی و دنیاطلبی پرهیز کنند، گفت: آنچه مسلم است کارگزاران جمهوری اسلامی ایران چه در لوای قانونگذار باشند، چه به عنوان مجری قانون در دولت یا قوه قضائیه فعالیت کنند، باید در عملکردشان نماد سلمان فارسی باشند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قضات و سایر مسئولان نباید در روند فعالیتشان اشرافی‌گری کنند، به این صورت که سوار ماشین‌های آخرین سیستم شوند یا در منازل گرانقیمت زندگی کنند، ضمن اینکه باید در محل کارشان نیز درب اتاقشان به روی مردم باز باشد و با آنها برخورد مناسبی داشته باشند.

قضات و کارمندان دستگاه قضایی باید امیرالمومنین علی(ع) را الگو قرار دهند

قضات و کارمندان دستگاه قضایی باید حقایق را برای مردم بشکافند، شبهه‌ها را رفع کنند و در روند فعالیت‌های خود امیرالمومنین علی(ع) را الگو قرار دهند.

وی تصریح کرد: قضات و کارمندان دستگاه قضایی باید حقایق را برای مردم بشکافند، شبهه‌ها را رفع کنند و در روند فعالیت‌های خود امیرالمومنین علی(ع) را الگو قرار دهند و با ارباب رجوع رفتار مستبدی نداشته باشند و کرامت آنها را حفظ کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: هم‌اکنون در دیگر کشورها معتقدند که رئیس یک مجموعه مراجعان آن هستند، بنابراین رئیس ما هم مردم ایران هستند که بر اساس رای آنها نماینده یا رئیس جمهور شده‌ایم، به همین دلیل باید به عنوان خدمتگزار توجه ویژه‌ای به نوع برخورد خود با آنها داشته باشیم.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی، در مورد تاثیر سیاست‌زدگی بر روند فعالیت قضات و کارمندان دستگاه قضایی، تاکید کرد: سیاست‌زدگی باعث می‌شود قضات با تکیه بر دیدگاه جناحی که دارند برای متهم حکم صادر کنند، و این در حالی است که قاضی باید عادل باشد، چرا که اگر از دایره عدالت خارج شود، نمی‌تواند به درستی قضاوت کند/.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet