هدر موبایل
1398/04/04 19:04:43
سرویس اجتماعی
کمالی پور در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

تصویب نهایی طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تصویب نهایی طرح اصلاح قانون تشکیلات دیوان عدالت اداری در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: مقرر شد سامانه ای برای اجرای دولت الکترونیک در دیوان عدالت اداری طراحی شود.
تصویب نهایی طرح اصلاح قانون دیوان عدالت اداری نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از تصویب نهایی طرح اصلاح قانون تشکیلات دیوان عدالت اداری در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: مقرر شد سامانه ای برای اجرای دولت الکترونیک در دیوان عدالت اداری طراحی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905105820841677.jpg تصویب,نهایی,طرح,اصلاح,قانون,دیوان,عدالت,اداری Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز ( سه‌شنبه، 4 تیرماه ) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تصویب نهایی طرح اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری در این نشست با حضور کارشناسانی از دیوان عدالت و مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد و گفت: در این نشست اصلاحیه ها انجام و طرح برای بررسی به صحن علنی ارجاع شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس ماده 37 اصلاحی؛ در مواردی که دیوان تشخیص دهد که مرجع رسیدگی کننده صلاحیت رسیدگی را نداشته رای را نقض و ضمن تعیین مرجع صلاحیت دار مرجع رسیدگی کننده را موظف می کند موضوع را به مرجع دارای صلاحیت ارسال کند.

وی ادامه داد: همچنین در نشست امروز مقرر شد رسیدگی به پرداخت خسارت وارده از طریق محاکم انجام شود همچنین یک تبصره به ماده 86 قانون الحاق شد که بر اساس آن دستگاه های اجرایی موضوع ماده 12 قانون مکلف هستند یک نسخه از دستورالعمل‌ها، بخشنامه‌ها و آیین نامه ها را بلافاصله پس از وضع یا صدور در پایگاه الکترونیکی دیوان عدالت قرار دهند و خودداری از انجام این تکلیف از سوی دستگاه های مسئول تخلف اداری محسوب می شود.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس دهم، افزود: در حال حاضر دیوان در هر استانی دفاتر استانی دارد و مقرر شد برای اجرای دولت الکترونیک سامانه ای در دیوان عدالت اداری طراحی شود تا مردم بتوانند به صورت مستقیم وارد سامانه شوند و خواسته های خود را ثبت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet