هدر موبایل
1398/04/08 07:38:00
سرویس فرهنگی
نمایندگان مجلس:

تاج نمی‌تواند لیگ برتر را تعطیل کند

نمایندگان مردم در مجلس با یادآوری اینکه طبق قانون اساسی مجلس می‌تواند در تمام امور کشور ورود کند، معتقدند که تاج نمی‌تواند لیگ برتر را تعطیل کند.
تاج نمی‌تواند لیگ برتر را تعطیل کند نمایندگان مردم در مجلس با یادآوری اینکه طبق قانون اساسی مجلس می‌تواند در تمام امور کشور ورود کند، معتقدند که تاج نمی‌تواند لیگ برتر را تعطیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/125084.jpg تاج,نمی‌تواند,لیگ,برتر,را,تعطیل,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس پس از انتقاد تاج از ورود نمایندگان به مسائل فوتبالی و تأکید رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر عدم برگزاری لیگ در فصل آینده، نسبت به این اظهارات، واکنش‌های تندی نشان دادند.

طیبه سیاوشی شاه عنایتی  درباره اینکه رییس فدراسیون به ورود برخی نماینده‌ها به مساله فوتبال انتقاد کرده این واکنش را نشان داده است: «طبق قانون اساسی مجلس می‌تواند در تمام امور کشور ورود کند، مگر بودجه فدراسیون فوتبال را این کشور تامین نمی‌کند؟ مگر نمایندگان مجلس هر ساله بودجه دولت را مصوب نمی‌کنند؟ آقای تاج دائم می‌گوید نمایندگان مجلس نباید در امور فدراسیون دخالت کنند، من برای ورود به مجلس از مردم رای گرفته‌ام. نمایندگان باید پاسخگوی مردم باشند، مگر می‌شود ما به‌عنوان جزیی از مردم از رویدادها بی‌خبر باشیم. زمانی می‌توان گفت نمایندگان حق اظهارنظر ندارند که فدراسیون فوتبال کاملا خصوصی شود. این واکنش‌ها از طرف مهدی تاج به نوعی فرار رو به جلو است و با این مسائل مشکلات بیشتر خواهد شد.»

طیبه سیاوشی

 سیاوشی در ادامه حرف‌هایش گفت: «تاج باید بداند شخصی که در راس یک مجموعه عظیمی به نام فدراسیون فوتبال است، باید پاسخگوی اشتباهات مجموعه‌اش باشد اما به یاد ندارم ایرادات را پذیرفته و در رابطه با مشکلات چاره‌ای بیندیشد.

 همیشه با فرافکنی از زیربار مسوولیت خارج شده است و متاسفانه تغییری در عملکرد خود و فدراسیون فوتبال دیده نشده است.» سیاوشی در حالی که به کم‌کاری‌هایی که از سوی برخی نهادهای انتظامی صورت گرفته، فقدان بلیت فروشی اینترنتی را یکی از بزرگ‌ترین مشکلات می‌داند: «مگر غیر از این است که مسوولیت انتخاب ورزشگاه، الکترونیکی کردن بلیت فروشی و شماره‌گذاری صندلی ورزشگاه با فدراسیون فوتبال است. یقین بدانید مجلس صددرصد و با توان بیشتر پیگیر اظهارنظر کذب آقای تاج خواهد بود.»

 سیاوشی به منع قانون به‌کارگیری بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال نیز اشاره و به ایران ورزشی توضیح داد: «هنوز نامه از طرف وزارت ورزش و جوانان به مجلس در رابطه با ابقای آقای تاج ارسال نشده است. فقط آقای سلطانی‌فر طی اظهارنظری، عنوان کردند که مهدی تاج از قانون ایثارگری برای حفظ جایگاه خود در فدراسیون فوتبال استفاده کرده است. طبق ماده ٥ قانون خدمات کشوری فدراسیون فوتبال هم باید از قانون منع اشتغال بازنشستگان تبعیت کند.» این نماینده مجلس از اظهارنظر اخیر تاج که گفته بود با این وضعیت امکان برگزاری لیگ نیست نیز انتقاد کرد: «مگر مهدی تاج در چه جایگاهی است که این تصمیم را بگیرد. این چیز تازه‌ای نیست. هر سال قبل از آغاز فصل این صحبت‌ها برای تشویش اذهان عمومی وجود دارد. متاسفانه ما دستگاه نظارتی نداریم که به این مسائل ورود کند اما از طرف مجلس مکاتباتی با وزارت ورزش خواهد شد تا دیگر شاهد این مسائل نباشیم.»

کوچکی‌زاده: تاج باید توبیخ شود

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت نیز درباره اتفاقاتی که در فینال جام حذفی رخ داده، رو به تاج می‌کند و می‌گوید: «آقای تاج اظهاراتی انجام داد که کاملا غیر اصولی و از طرف یک مسوول بسیار زشت بود. ایشان باید پاسخگو باشند و متعهد شوند که دیگر این اتفاقات رخ ندهد.

جبار کوچکی نژاد

 

 آقای سلطانی‌فر سال‌ها استاندار بوده است و اشراف کامل به این موضوعات دارد. نباید مقصر اصلی را نیروی انتظامی دانست. آقای تاج مثل همیشه با فرافکنی مقصر تمام اتفاقات فینال جام حذفی را نیروی انتظامی دانست و این یک دیدگاه کاملا غیر کارشناسی است.»

 کوچکی‌زاده در پایان حرف‌هایش می‌گوید: «یقین بدانید مکاتباتی با کمیسیون فرهنگی انجام شده است. بنده به‌عنوان نماینده رشت پیگیر احقاق حق تیم داماش خواهم شد. آقای تاج باید توبیخ شود و اینکه مقصر اصلی را نیروی انتظامی بدانیم اصلا درست نیست و یقین بدانید مقصر اصلی حواشی فینال جام حذفی فدراسیون فوتبال است.»

تابش: ادبیات استفاده شده از سوی رئیس فدراسیون فوتبال برای  توجه سایر دستگاه‌ها است

محمدرضا تابش رئیس فراکسیون ورزش مجلس نیز با اشاره به تأکید رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر عدم برگزاری لیگ برتر فوتبال در سال پیش رو، اظهار کرد: ادبیات استفاده شده از سوی رئیس فدراسیون فوتبال نوعی بیان تلخ از واقعیت‌ها است تا سایر مسئولان نیز توجه ویژه‌ای به موضوع مهم برگزاری لیگ فصل آینده داشته باشند.

محمدرضا تابش

نماینده مردم اردکان در مجلس با تأکید بر اینکه مقدمات برگزاری لیگ از سوی دستگاه‌های مسئول هرچه سریع‌تر باید تأمین شود، افزود: تجهیز شدن ورزشگاه‌های محل برگزاری مسابقات به سیستم فروش الکترونیک بلیت و سیستم دوربین مدار بسته از جمله مقدماتی است که باید در دستور کار نهادهای مسئول قرار گیرد.

وی یادآور شد: ممکن است در مسیر برخی از ورزشگاه‌های ما امکان مجهز شدن نداشته باشند که در این مسیر ممکن برخی از مسابقات در استان‌های دیگر برگزار شود. البته برای برگزاری یک مسابقه در استان دیگر حتما باید مسئولان استانی و مردم توجیه شوند.

رئیس فراکسیون ورزش در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در عین حال خود این موضوع که بازی‌ها از یک استان به استان دیگر منتقل می‌شود، خود نباید تبدیل به یک چالش جدید در فوتبال کشور شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet