هدر موبایل
1398/04/05 10:55:55
سرویس سیاسی
گزارش خانه‌ملت؛

گذری بر زندگینامه مرتضی صفاری نطنزی

مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز و بخش قمصر با تجربه کاری موفق در وزارت امور خارجه و نمایندگی مجلس دهم پس از تحمل دوره بیماری سخت دار فانی را وداع گفت.
گذری بر زندگینامه مرتضی صفاری نطنزی مرتضی صفاری نطنزی نماینده مردم نطنز و بخش قمصر با تجربه کاری موفق در وزارت امور خارجه و نمایندگی مجلس دهم پس از تحمل دوره بیماری سخت دار فانی را وداع گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104705963998.jpg گذری,بر,زندگینامه,مرتضی,صفاری,نطنزی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ مرتضی صفاری نطنزی نماینده محترم و شایسته مجلس دهم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود، وی از نوادگان صدرالعلمای نطنزی (علیمحمد علیایی) نماینده اولین دوره مجلس شورای ملی بود که هفتم اردیبهشت سال ۱۳۳۵ در محله علیای نطنز متولد شد.

صفاری نطنزی دارای دکترای تخصصی اقتصاد از آکادمی مطالعات اقتصادی بخارست رومانی بود که پس از طی مقام سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور‌های مجارستان از سال 1370 تا 1374، قزاقستان از سال 1379 تا 1383 و اسپانیا از سال 1389 تا 1393 با کسب ۲۶٫۱۴ درصد آرا به مجلس راه پیدا کرد.

وی عضو فعال و رئیس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم بود. این نماینده مردم نطنز با تجربه کاری در وزارت امور خارجه پس از تحمل یک دوره بیماری سخت و به دلیل ابتلا به سرطان پانکراس امروز پنجم تیر ماه دارفانی را وداع گفت.

مرحوم صفاری دارای کارشناسی ارشد علوم اقتصادی از آکادمی مطالعات اقتصادی بخارست- رومانی (۱۳۶۳)، کارشناسی مدیریت بیمه (۱۳۵۷) از مدرسه عالی بیمه تهران وابسته به سازمان توسعه همکاری‌های منطقه‌ای (RCD) و مسلط به زبان‌های انگلیسی و رومانیایی بود.

وی در سال 1360 کارشناس ارشد نهاد نخست‌وزیری و از سال‌های ۱۳۵۸ تا ۱۳۶۰ دبیر آموزش و پرورش شهرستان نطنز بود، همچنین از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۶کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بخارست، از سال ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۰معاون اداره دوم سیاسی و رئیس اداره دوم اروپای شرقی در وزارت امورخارجه تهران، از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ریاست اداره اول اروپای مرکزی و شمالی وزارت امور خارجه و از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۹مدیر کل کشورهای مشترک‌المنافع و همسایگان شمال غرب وزارت امور خارجه را بر عهده داشت.

مرحوم صفاری متاهل و دارای دو فرزند دختر و پسر بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet