هدر موبایل
1398/04/05 10:59:57
سرویس سیاسی
مجیدی در جمع خبرنگاران:

کمیته اداری مالی مجمع مجالس آسیایی به زودی در بغداد برگزار می‌شود

دبیر کل مجمع مجالس آسیایی از برگزاری نشست کمیته اداری مالی مجمع متبوعش طی آینده نزدیک در بغداد خبر داد.
کمیته اداری مالی مجمع مجالس آسیایی به زودی در بغداد برگزار می‌شود دبیر کل مجمع مجالس آسیایی از برگزاری نشست کمیته اداری مالی مجمع متبوعش طی آینده نزدیک در بغداد خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906109731900002.jpg کمیته,اداری,مالی,مجمع,مجالس,آسیایی,به,زودی,در,بغداد,برگزار,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملتبه اصفهان، محمدرضا مجیدی در حاشیه برگزاری نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی و در جمع خبرنگاران گفت: در این نشست چند دستور کار مهم از جمله 8 پیش‌نویس قطعنامه در دستور کار است تا توسط اعضا بررسی و پذیرفته شود که در این صورت در جلسات آتی نیز به آنها پرداخته خواهد شد.

دبیر کل مجمع مجالس آسیایی با اشاره به اینکه 4 کمیته فرهنگی و اجتماعی، اقتصادی و توسعه پایدار، سیاسی و اداری و مالی در مجمع فعالیت دارند، تصریح کرد: با توجه به اینکه بررسی قطعنامه‌ها در دستور کار است، اگر اصلاحیه آنها توسط اعضا مورد پذیرش قرار گیرد در نشست شورای اجرایی که اوایل مهرماه در ترکیه قرار دارد، در دستور کار قرار خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی صبح امروز چهارشنبه (5 تیرماه) به میزبانی اصفهان در حال برگزاری است، نمایندگان پارلمان‌های آسیایی با چند دستورکار و قطعنامه این نشست را برگزار می‌کنند و تا 7 تیرماه نیز به کار خود ادامه می‌دهد.

مجمع مجالس آسیایی بزرگترین مجمع پس از IPU به شمار می‌رود که در سطح منطقه‌ای و قاره‌ای است و 56 پارلمان را مورد پوشش قرار می‌دهد که 42 کشور به صورت دائم و 13 کشور به صورت ناظر عضو آن هستند. این میزبانی فرصت مناسبی برای مجلس شورای اسلامی کشورمان به شمار می‌رود.

مجمع مجالس آسیایی دارای 4 کمیته فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و اداری و مالی است که پس از برگزاری نشست کمیته سیاسی در اصفهان، کمیته اداری و مالی در شهریورماه، در بغداد برگزار می‌شود.

مجمع مجالس آسیایی از سال ۲۰۰۶ شکل گرفت و میزبانی این مجمع در تهران است؛ انجمن مجالس آسیایی برای صلح که بعد از ۱۹۹۹ تأسیس شده بود، جای خود را به این مجمع داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet