هدر موبایل
1388/07/18 15:58:00
سرویس بین الملل
رییس کمیسیون دفاعی مجلس اتریش در دیدار با بروجردی:

اتریش خواهان ارتباط دوستانه با ایران است

**"پیتر فیشتن بائر" رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی اتریش پیش ازظهر امروز (شنبه) با رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار، در ابتدای این دیدار بروجردی ضمن اظهار خرسندی از روند مناسبات فی‌ما بین،‌ نقش مجالس را در توسعه و گسترش همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های گوناگون بسیار با اهمیت خواند و افزود: باید از ظرفیت‌ پارلمان‌ها برای تحکیم و تقویت مناسبات دو جانبه استفاده کرد.

وی در ادامه با بیان این که سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران براساس استراتژی بازدارنده‌گی، تعامل دوستانه و همزیستی مسالمت آمیز است، اظهار داشت: سیاست دفاعی ایران به هیچ وجه تعرضی نیست. ما می‌خواهیم در شرایطی باشیم که کسی جرات حمله به کشور و تکرار حادثه تلخ هشت سال جنگ تحمیلی را نداشته باشد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه در همین زمینه تاکید کرد: در استراتژی دفاعی ایران سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی ندارد و حتی وجود یک بمب هسته‌ای را برای امنیت و صلح جهانی خطرناک می‌دانیم چون همیشه ممکن است فرد دیگری همانند ترومن رییس جمهور آمریکا دستور استفاده از بمب هسته‌ای را صادر کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر آن که براساس موازین بین‌المللی و عهدنامه NPT استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای حق همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران است، افزود: ایران هیچگاه از این حق مسلم خود صرف نظر نخواهد کرد.

براساس این گزارش نیشتن بائر رییس کمیسیون دفاعی مجلس ملی اتریش نیز در این دیدار توسعه روابط دوستانه فی‌مابین را از اهمیت بالایی توصیف کرد و افزود: اتریش خواهان توسعه روابط دوستانه با ایران به ویژه تقویت همکاری‌های پارلمانی دو کشور است.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌ تحریم برخی کشورهای اروپایی علیه ایران گفت: تحریم راه حل مناسبی برای حل مسائل فی‌مابین نیست.

رییس کمیسیون دفاعی مجلس اتریش با اشاره به سیاست‌ منطقه‌ای کشورمان گفت: ایران نگران امنیت و آرامش منطقه است و این حق همه کشورها است که در سرنوشت جهان نقش داشته باشند. دراین دیدار همچنین یکی از اعضای هیات پارلمانی اتریش با اشاره به زرادخانه هسته‌ای رژیم صهیونیستی سیاست دوگانه غرب در موضوع هسته‌ای را محکوم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet