هدر اصلی
1398/04/06 10:12:37
سرویس سیاسی
صادقی در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا:

رفتار متناقض ترامپ نشان از سردرگمی آمریکایی ها دارد

عضو فراکسیون امید مجلس در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا، گفت: تحریم وزیر امور خارجه ایران خلاف عرف و قوانین بین‌الملل است.
رفتار متناقض ترامپ نشان از سردرگمی آمریکایی ها دارد عضو فراکسیون امید مجلس در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا، گفت: تحریم وزیر امور خارجه ایران خلاف عرف و قوانین بین‌الملل است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107182098208.jpg رفتار,متناقض,ترامپ,نشان,از,سردرگمی,آمریکایی,ها,دارد Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به به تحریم اخیر مقامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: رفتار متناقض ترامپ نشان از نوعی سردرگمی است، آنها بعد از سقوط پهپاد از یک طرف تقدیر و از طرف دیگر تهدید می‌کند. توسعه دامنه تحریم‌ها از فعالیت هسته‌ای و معاملات و نفت به اشخاص رسیده است البته پیش از این هم آمریکا اشخاص ایرانی به خصوص افراد نظامی را در لیست تحریم‌ها قرار داده بود اما این دامنه را توسعه دادند تا جایی که وزیر امور خارجه ایران را هم در لیست تحریم قرار دادند.

تحریم محمدجواد ظریف خلاف عرف و قوانین بین‌الملل است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تحریم وزیر امور خارجه ایران خلاف عرف و قوانین بین‌الملل است، از سویی هم نشان از استیصال آمریکا دارد. آنها پاسخ دلخواهشان را از تحریم‌های سنگین و مکرر جمهوری اسلامی دریافت نکردند لذا دامنه تحریم را توسعه دادند.

وی افزود: آمریکا در توضیح افزایش فشارهای خود مدعی مذاکره با ایران است، این موضوع تناقض گویی ترامپ را کاملا آشکار می‌کند.

فقدان اجماع سیاسی علیه ایران مهمترین عامل ناکامی آمریکا در تحریم‌ها

صادقی در واکنش به پیشنهاد گفت‌وگوی منطقه‌ای با هدف کاهش تنش‌ها، یادآور شد: ما باید از تمام راه‌های تعامل در سطح منطقه یا خارج از منطقه باید استفاده کنیم، دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران باید فعال باشد، زیرا فقدان اجماع سیاسی علیه ایران یکی از عوامل موثر در ناکامی تحریم‌ها است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اجماع سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران را ما در دولت‌های نهم و دهم تجربه کردیم، البته هرچند فشارهای اقتصادی به گستردگی امروز نبود اما تاثیرات آن از لحاظ سیاسی به مراتب بیشتر بود اما در این دوره با وجود تحریم‌های اقتصادی گسترده و فروان علیه ما نتوانستند علیه جمهوری اسلامی ایران اجماع سیاسی داشته باشند.

ایران با رویکرد تعاملی در منطقه باید از ظرفیت همسایگان بهره‌مند شود

وی معتقد است: ایران باید از این فضا تمام استفاده را کند و با طرف‌های اروپایی که طرف برجام بودند تعاملات تداوم یابد و از سوی دیگر از اهرم خود در سطح منطقه آسیا از ظرفیت پیمان‌هایی چون پیمان شانگهایی و در سطح خاورمیانه از ظرفیت تعامل با کشورهایی چون عراق و ترکیه و پاکستان و قطر و افغانستان و حتی برخی کشورهای آسیای میانه استفاده شود.

لزوم حل مشکلات ایران و اعراب برای وفاق بین‌المللی

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: نقطه ایده‌آل این است که ما در منطقه با هیچ کسی تنش نداشته باشیم، ما حتی باید مشکلاتمان را با اعراب حل و فصل کنیم و از ظرفیت جهان اسلام برای وفاق بین‌المللی استفاده کنیم. متاسفانه امارات نقش اسرائیل را در خلیج فارس بازی می‌کند اما ما باید رویکرد تعاملی را اتخاذ کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ وزیر خزانه‌داری آمریکا از تحریم سردار حاجی‌زاده، فرمانده نیروهای هوافضای سپاه پاسداران، سردار تنگسیری فرمانده نیروهای دریایی سپاه پاسداران و سردار پاکپور، فرمانده نیروهای زمینی سپاه پاسداران و پنج فرمانده نیروهای دریایی سپاه پاسداران خبر داده و اعلام کرده است که با اعمال تحریم‌های جدید، نهاد مقام معظم رهبری را هم تحریم کرد و اعلام کرد که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان را نیز تحریم خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet