هدر موبایل
1398/04/05 17:38:33
سرویس سیاسی
فلاحت‌پیشه:

مرحوم صفاری شأن مستقلی به کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس داد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تسلیت فوت مرتضی صفاری نطنزی، گفت: آقای صفاری شأن خاص و مستقلی به کمیته روابط خارجی داد اما همواره مورد بی‌مهری در حوزه انتخابیه خود بود.
مرحوم صفاری شأن مستقلی به کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس داد عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ضمن تسلیت فوت مرتضی صفاری نطنزی، گفت: آقای صفاری شأن خاص و مستقلی به کمیته روابط خارجی داد اما همواره مورد بی‌مهری در حوزه انتخابیه خود بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201807101953045141.jpg مرحوم,صفاری,شأن,مستقلی,به,کمیته,روابط,خارجی,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,داد Icana

حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با یادآوری و تسلیت جهت فوت مرحوم مرتضی صفاری نطنزی، گفت: آقای صفاری نطنزی در طول یک سالی که ریاست کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را بر عهده داشتم، به عنوان رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون، شأن خاص و مستقلی را به این کمیته داد به طوری که بسیاری از ماموریت‌های دیپلماتیک کمیسیون را شخصا انجام می‌داد.

صفاری نطنزی در نشست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مرحوم صفاری از فعال‌ترین اعضای کمیسوین امنیت ملی مجلس بود که با وجود بیماری سخت، آمد و شدهای هیات خارجی را مدیریت و در حوزه‌های موضوعی شأنی را به کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس داده بود.

وی افزود: ایشان با تسلطی که به آداب دیپلماتیک و زبان بین المللی داشت، توانست موثر عمل کند. وی به شدت از فضای تبلیغی دور بودند و در طول این مدت زحمات بسیاری کشید اما به رغم اینکه برای حوزه انتخابیه خود زحمت بسیار می‌کشید همواره مورد بی مهری‌ها و آزار قرار می گرفت.

فلاحت پیشه، یادآور شد: من شهادت می دهم زمانی که مرحوم صفاری عضو کمیسیون تلفیق بودجه بود، برای پروژه بیمارستان نطنز تلاش بسیار کرد اما مورد بی مهری قرار گرفت. وی به عنوان دیپلماتی که فضای مسموم سیاسی داخل ایران را بسیار درک نکرده بود، همواره در این زمینه گلایه داشت که چرا برخی از افراد صاحب تریبون زحمات نمایندگان را نادید می‌گیرند.

رئیس سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: فوت آقای صفاری ضایعه‌ای برای مجلس و کشور است و امیدواریم خداوند به ایشان در آن دنیا اجر خیر دهند، به خصوص برای زحماتی که کاملا گمنام انجام داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet