خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/05 12:38:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمودی شاه نشین:

پول‌های کثیف باید در نطفه انتخابات خفه شود

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس گفت: نگرانی از پول‌های هزینه شده در تبلیغات کاندیداهای انتخابات باعث رصد برخی مسائل شد، هرچند شام دادن برخی کاندیداها در روستاها، کمک مالی به مدارس خلاف قوانین انتخابات است اما حرکات مجرمانه‌ و نگران‌کننده نبود.
پول‌های کثیف باید در نطفه انتخابات خفه شود نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس گفت: نگرانی از پول‌های هزینه شده در تبلیغات کاندیداهای انتخابات باعث رصد برخی مسائل شد، هرچند شام دادن برخی کاندیداها در روستاها، کمک مالی به مدارس خلاف قوانین انتخابات است اما حرکات مجرمانه‌ و نگران‌کننده نبود. https://cdn.icana.ir/d/019/201801103483977794.jpg پول‌های,کثیف,باید,در,نطفه,انتخابات,خفه,شود Icana

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد محمودی شاه نشین  بیان کرد: در یک دهه اخیر بحثی در فضای حقیقی و مجازی مطرح شد که انتخابات به سمتی می‌رود که با هزینه کردن پول بیشتر میتوان کرسی‌های بیشتری در مجلس تصاحب کرد. بخشی از هزینه‌ها قابل تحمل و تحلیل بود، بالاخره وقتی دو رقیب در انتخابات رو به روی هم قرار می‌گیرند و در دو شهرستان یک نماینده دارد به شدت اصرار بر این است که حتما نماینده از شهرستان خودشان انتخاب شود، تقریبا این رقابت‌ها عادی بود یا احزاب با هم چنین مقابله‌هایی داشتند و رویکرد و دیدگاه‌های سیاسی.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: اما بخشی در این میان ایجاد نگرانی کرد، حجم ورود پول‌هایی بود که در ظاهر امر نشان داد که مساله در حال سنگینی و بغرنج‌تر شدن است و نباید به آن ساده نگاه کرد، ترس از پول‌هایی که منشا درستی نداشته باشند. این نگرانی در سطح کشور مطرح شد و وزیرکشور بحث ورود پول‌های کثیف را از مراجع هدفمند به کشور را مطرح کردند، خوشبختانه در عمل چیزی اثبات نشد که واقعا به کشور پول کثیف وارد شده و به محض اینکه این سخن عنوان شد، مقابله شدیدی با آن صورت گرفت و دستگاه اطلاعاتی و امنیتی و وزارت کشور همه به این مساله ورود پیدا کردند و با حساسیت مساله را رصد کردند. اما شرایط به سمتی رفت که شورای نگهبان به فکر افتاد که بر پول‌های تبلیغات تمرکز کند که مبالغ هزینه شده در انتخابات بر اساس چه منطقی است و اگر منطقی پشت آن نباشد، به طور قطع نگران کننده خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: نگرانی از پول‌های هزینه شده در تبلیغات کاندیداهای انتخابات باعث رصد کردن برخی از موضوعات و مسائل شد، هر چند شام دادن برخی کاندیداها در روستاها، کمک مالی به بعضی از مدرسه‌ها خلاف قوانین انتخابات است اما حرکات چندان مجرمانه‌ای نبود که نگران‌کننده باشد. اما نگرانی از آنجا نشات گرفت که احساس شد ورود برخی از پول‌ها جهت‌دار است و شاید بعضی از این پول‌ها خارج از کشور باشد که به مساله انتخابات ورود پیدا کند. لذا امروز این نگرانی همچنان ادامه دارد که آیا پول‌های کثیف توانسته به انتخابات ما نفوذ پیدا کند، در صورتی که نفوذ کرده باشد، تبعات خوبی برای ما به همراه نخواهد داشت. اگرچه تصور نمی‌کنم هیچ ایرانی با هر وابستگی به گروه و جناح سیاسی و منش سیاسی که باشد به این گرایش داشته باشد که یک قدرت یا گروه خارجی در انتخابات کشور نفوذ پیدا کنند.      

محمودی شاه‌نشین گفت: اگرچه ورود برخی قدرت‌های خارجی به انتخابات یک کشور مرسوم است چنان‌که روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ورود پیدا کرد و هزینه‌هایی کرد و هنوز این رسوایی درباره ترامپ ادامه دارد و اما برای کشوری مانند جمهوری‌اسلامی که دارای حکومتی مبتنی بر مردم‌سالاری دینی است و اعتقاد دارد که مشروعیت نظام به حضور و همراهی مردم است و هر جا که نیاز پیدا می‌کند که امری در کشور جا بیفتد، حضور مردم را می‌طلبد و بسیاری از مردم حرف‌هایشان را در راه‌پیمایی‌های بزرگ و در نمازجمعه می‌زنند، برای این کشور چنین نوع مباحثی خیلی جالب نباشد و در نطفه باید خفه شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet