هدر موبایل
1398/04/08 14:39:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منصوری:

نسبت به واگذاری خودروسازی ها بدبینم

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه نسبت به واگذاری دو خودروسازی ایران خودرو و سایپا تا پایان سال آینده خوشبین نیستیم، گفت: دولت در اراده انجام واگذاری ها موفق نبوده است.
نسبت به واگذاری خودروسازی ها بدبینم عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اینکه نسبت به واگذاری دو خودروسازی ایران خودرو و سایپا تا پایان سال آینده خوشبین نیستیم، گفت: دولت در اراده انجام واگذاری ها موفق نبوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608106352884411.jpg نسبت,به,واگذاری,خودروسازی,ها,بدبینم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا منصوری با اشاره به اینکه نسبت به واگذاری دو خودروسازی ایران خودرو و سایپا تا پایان سال آینده خوشبین نیستیم، گفت: تاکنون دولت در اراده انجام واگذاری ها موفق نبوده و اینکه اراده این موضوع منجر به خصوصی سازی این دو خودروساز شود، تنها راه نجات خودروسازی ها است و امیدواری این موضوع به طور کامل پیگیری شود.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: اصل 44 اصل کاملی است در شوروی تزار بخاطر دولتی بودن فروپاشی اتفاق افتاد و در ایران نیز با سیستم دولتی هیچ وقت به جواب نخواهیم رسید.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با تاکید بر اینکه خصوصی سازی باید درست و سالم انجام پذیرد، تاکید داشت: واگذاری به نحوی که باعث مشکلات بیشتری شود فایده ای ندارد بعضی از خصوصی سازی ها را دیده ایم که همراه با فساد و یا پنهانی بوده است.

وی افزود: موضوع به این مهمی باید انجام شود که صاحب آن مجموعه باید در بدهی شریک باشد، کسی که شب می خوابد و نگرانی بدهی نیست و تنها دو سال به عنوان مدیر مهمان یک شرکت دولتی است و بعد می رود و جای دیگر را به چالش می کشاند، این شخص هیچ وقت نمی تواند شرکت را به سود دهی برساند کسی می تواند شرکت را به سود دهی برساند که برای هر امضا و تصمیمی که می گیرد به این فکر می کند که آیا زیان ده است و یا سود اور. آن وقت است که دیگر به سفرهای خارجی نمی روند و یا در کشورهای ناشناخته میلیاردی هزینه نمی کنند.

منصوری با بیان اینکه کارگران از خصوصی شدن شرکت ها هراسی نداشته باشند، تصریح کرد: ما شرکت هایی را داریم که خصوصی هستند و نزدیک به 4میلیون تومان به کارگران خود حقوق می دهد در حالیکه کارگران در شرکت های دولتی داریم که در حدود یک و نیم میلیون حقوق می گیرند اگر خصوصی سازی سالم انجام شود و سوددهی داشته باشد، مطمئنا حقوق خوبی را به کارگران خود می دهد.

وی با اشاره به واگذاری برخی شرکت های دولتی با قیمت نازل گفت: متاسفانه گاهی واگذاری ها را آنقدر طول می دهیم که مجبور شویم کارخانه را با قیمت کمی بفروشیم ولی زمانی کارخانه را با قیمت پایین می فروشند که چیزی از آن باقی نماند باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet