هدر موبایل
1398/04/10 10:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدعلی کیخا مطرح کرد:

برای توسعه کشاورزی خلأ قانونی نداریم

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اظهار اینکه خلأ قانونی در بخش توسعه کشاورزی کشور وجود ندارد افزود: رویکردهای توسعه کشاورزی در کشور مناسب نیستند.
برای توسعه کشاورزی خلأ قانونی نداریم رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اظهار اینکه خلأ قانونی در بخش توسعه کشاورزی کشور وجود ندارد افزود: رویکردهای توسعه کشاورزی در کشور مناسب نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901104156164421.jpg برای,توسعه,کشاورزی,خلأ,قانونی,نداریم Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، احمدعلی کیخا با اشاره به ظرفیت های قابل ملاحظه کشاورزی برای نقش آفرینی در توسعه اقتصادی گفت: بخش قابل توجهی از سرمایه گذاری های انجام شده در بخش کشاورزی در حوزه منابع آب، خاک و زیرساخت ها بوده اما به حوزه بازار و فراوری محصولات کشاورزی توجه کافی نمی شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس با اظهار اینکه خلأ قانونی در بخش توسعه کشاورزی کشور وجود ندارد افزود: رویکردهای توسعه کشاورزی در کشور رویکردهای مناسبی نیستند.

این نماینده مجلس یادآور شد: دولت طبق قانون برنامه پنجم و ششم توسعه مکلف به حمایت از کودهای ارگانیک است اما کشاورز برای استفاده از کودهای ارگانیک مانند هر تکنولوژی دیگر هزینه فایده می کند.

کیخا تصریح کرد: ممکن است قوانین و سیاست های مجلس دارای اشکالاتی باشد اما  همه مشکلات کشاورزی ناشی از نبود و خلا قانونی نیست. به عنوان مثال تخصیص 14 میلیون ریال دلار به واردات کالاهای اساسی با ارز  10 هزار تومانی، مبلغ 140 هزار میلیارد تومان می شود که با 80 هزار تومان میلیارد از آن تمام پروژه های منابع آبی تمام می شد و بخشی از آن هم می توانست به یارانه کودها اختصاص یابد اما اولویت به این بخش داده نشد./

پایان پیام 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet