خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/08 08:08:00
سرویس اجتماعی
کیان پور هشدار داد:

جان و مال 20 میلیون نفر افراد ساکن در بافت فرسوده در معرض تهدید

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با توجه به زلزله‌خیر بودن اغلب استان‌های کشور جان و مال جمعیت ساکن در سکونتگاه های غیررسمی در معرض تهدید قرار دارد، خواستار بسته حمایتی ویژه‌ای برای نوسازی بافت فرسوده شد.
جان و مال 20 میلیون نفر افراد ساکن در بافت فرسوده در معرض تهدید عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه با توجه به زلزله‌خیر بودن اغلب استان‌های کشور جان و مال جمعیت ساکن در سکونتگاه های غیررسمی در معرض تهدید قرار دارد، خواستار بسته حمایتی ویژه‌ای برای نوسازی بافت فرسوده شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201702109773203270.jpg جان,و,مال,20,میلیون,نفر,افراد,ساکن,در,بافت,فرسوده,در,معرض,تهدید Icana

مجید کیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از سکونت 20 میلیون نفر از جمعیت کشور در بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی، گفت: با توجه به زلزله‌خیر بودن اغلب استان‌های کشور جان و مال جمعیت ساکن در این سکونتگاه ها در معرض تهدید و خطر قرار دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اغلب ساکنان بافت فرسوده و سکونتگاه های غیررسمی جزو اقشار ضعیف جامعه هستند، افزود: ساکنان توان نوسازی بافت فرسوده را با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی و افزایش قیمت مصالح ندارند و در معرض مخاطرات طبیعی قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس، دولت و شهرداری ها  باید راهکارهای مناسبی را برای نوسازی بافت فرسوده ارائه کنند، ادامه داد: متاسفانه بر اساس آمارها 3 هزار هکتار بافت فرسوده در پایتخت وجود دارد که 2 میلیون و 500 هزار نفر در آن زندگی می کنند و علیرغم نوسازی میزان قابل توجهی از بافت های فرسوده پایتخت هنوز با وضعیت مطلوب فاصله زیادی دارد و باید تلاش ها برای نوسازی را افزایش داد.

نوسازی بافت‌های فرسوده به تنهایی از عهده یک دستگاه خارج است

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس دهم با تاکید بر اینکه نوسازی بافت های فرسوده به تنهایی از عهده یک دستگاه خارج است، گفت: نوسازی از توان دولت خارج است بنابراین مجلس، دولت، وزارت کشور، شهرداری ها و بانک ها باید همکاری هماهنگی با هم داشته باشند و بسته حمایتی ویژه‌ای برای بافت فرسوده تهیه شود.

تحقق نوسازی بافت‌ها مستلزم ارائه مشوق‌های مناسب به مالکان و بخش خصوصی است

کیان پور با تاکید بر لزوم ارائه وام‌های کم بهره به صاحبان بافت‌های فرسوده گفت: تحقق نوسازی بافت‌ها مستلزم ارائه مشوق‌های مناسب به مالکان و بخش خصوصی است البته نوسازی توجیه اقتصادی ندارد و باید به گونه ای گام برداشت که قیمت تمام شده ملک کمتر از قیمت فروش باشد.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: عوارض نوسازی باید از سوی شهرداری‌ها و وزارت کشور رایگان محاسبه شود تا نوسازی توجیه اقتصادی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet