هدر موبایل
1398/04/06 13:23:20
سرویس اجتماعی
پورمختار:

قوه قضائیه لایحه جامع داوری را به مجلس ارائه کند

عضو کمیسیون قضایی مجلس خواستار ارائه لایحه جامع داوری به مجلس شد و گفت: رئیس دستگاه قضا دستور تعیین تکلیف لایحه را به معاونت حقوقی قوه قضائیه دادند و با ارسال آن به مجلس به فوریت آن را بررسی خواهیم کرد.
قوه قضائیه لایحه جامع داوری را به مجلس ارائه کند عضو کمیسیون قضایی مجلس خواستار ارائه لایحه جامع داوری به مجلس شد و گفت: رئیس دستگاه قضا دستور تعیین تکلیف لایحه را به معاونت حقوقی قوه قضائیه دادند و با ارسال آن به مجلس به فوریت آن را بررسی خواهیم کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906104554463339.jpg قوه,قضائیه,لایحه,جامع,داوری,را,به,مجلس,ارائه,کند Icana

محمدعلی پورمختار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه قوه قضائیه باید سریع تر لایحه جامع داوری را به مجلس ارائه کند، افزود: قوه قضائیه بر اساس قانون برنامه پنجم و ششم توسعه مکلف به ارائه این لایحه به مجلس است.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: متاسفانه علیرغم گذشت 5 سال از برنامه پنجم توسعه کشور این لایحه هنوز به مجلس ارائه نشده است.

تاثیر بالای لایحه جامع داوری در کاهش ورودی پرونده‌ها

وی یادآور شد: در نشستی که با حجت الاسلام رئیسی داشتیم این موضوع را پیگیری کردیم و ایشان دستور تعیین تکلیف لایحه را به معاونت حقوقی قوه قضائیه دادند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس دهم، افزود: ما منتظر ارائه این لایحه هستیم و با ارائه آن به فوریت بررسی آن را در دستور کار قرار خواهیم داد زیرا تاثیر عمده ای در کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضا دارد.

پورمختار  یادآور شد: در این لایحه صلح و سازش مورد توجه قرار می گیرد و در واقع فرهنگ سازش و صلح تقویت می شود که نقش اساسی در کاهش ورودی پرونده ها دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet