هدر موبایل
1398/04/06 15:54:50
سرویس سیاسی
امیرآبادی‌فراهانی در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا:

آمریکایی‌ها به خط پایان تحریم‌ها رسیده‌اند و دستشان خالی است

عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا، گفت: آمریکایی‌ها دیگر به خط پایان تحریم‌ها رسیده‌اند و دستشان کاملا خالی شده است.
آمریکایی‌ها به خط پایان تحریم‌ها رسیده‌اند و دستشان خالی است عضو هیئت رئیسه مجلس در واکنش به تحریم‌های اخیر آمریکا، گفت: آمریکایی‌ها دیگر به خط پایان تحریم‌ها رسیده‌اند و دستشان کاملا خالی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107032501931.jpg آمریکایی‌ها,به,خط,پایان,تحریم‌ها,رسیده‌اند,و,دستشان,خالی,است Icana

احمد امیرآبادی‌فراهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در واکنش به تحریم اخیر مقامات آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: آمریکایی‌ها دیگر به خط پایان تحریم‌ها رسیده‌اند و دستشان کاملا خالی شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: اینکه آمریکایی‌ها با آنکه می‌دانند بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور حساب بانکی ندارند و یا با وجود شهرت ساده‌زیستی مقام معظم رهبری در میان خاص و عام، اقدام به تحریم مجموعه رهبری انقلاب می‌کنند باید پرسید چه منافعی برای آنها دارد؟ 

* تحریم وزیر امور خارجه یک کشور تاکنون سابقه نداشته است

نماینده مردم قم در مجلس در ادامه با تاکید براینکه این مسایل بیانگر خالی شدن دست آمریکایی‌هاست، بیان کرد: با اینگونه اقدامات می‌خواهند تنها دوستان منطقه‌ای خود را حفظ کرده و با دل خوش کردن آنها بیشتر از قبل بدوشنشان و مسلما آمریکایی‌ها دیگر به پایان خط تحریم‌های خود رسیده‌اند. 

وی همچنین با اشاره به اعلام آمریکا درباره تحریم ظریف وزیر امور خارجه هم اظهار کرد: تاکنون تحریم وزیر امور خارجه یک کشور اتفاق نیفتاده و سابقه نداشته است و بویژه اینکه ظریف طی جلسات منتهی به برجام بارها با آمریکایی‌ها مذاکره کرده، یعنی وی تنها وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی بوده که با این کشور مذاکره داشته است لذا این اقدام آمریکایی‌ها کاملا غیرمنطقی و غیرقانونی است و هیچ عرف منطقه‌ای و دیپلماسی هم این موضوع را تایید نمی‌کند.

* تنها راه‌حل آمریکایی‌ها بازگشت به برجام است

امیرآبادی‌فراهانی گفت: آمریکایی‌ها هرچقدر اینگونه اقدامات را در قِبال جمهوری اسلامی ایران انجام دهند، قطعا بیشتر موجب سد شدن بحث گفت‌وگو خواهند شد کما اینکه ما هم اعلام کرده‌ایم به هیچ عنوان با آنها مذاکره نخواهیم کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه هیچ ملت و کشوری تحت فشار مذاکره نمی‌کند، تاکید کرد: تنها راه‌حل آمریکایی‌ها بازگشت به برجام است و اینکه تعهدات خود را در قِبال آن کاملا انجام دهند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet