هدر موبایل
1398/04/07 10:13:06
سرویس فرهنگی
مازنی با اشاره به حادثه هفتم تیر:

روش شهید بهشتی گفت‌وگو محور بود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید شهید بهشتی عمیقا به "گفت‌وگو" به عنوان مهم‌ترین روش حل مسائل جامعه ایران باور داشت و همین ویژگی ایشان را ممتاز کرده است.
روش شهید بهشتی گفت‌وگو محور بود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس می‌گوید شهید بهشتی عمیقا به "گفت‌وگو" به عنوان مهم‌ترین روش حل مسائل جامعه ایران باور داشت و همین ویژگی ایشان را ممتاز کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/110384.jpg روش,شهید,بهشتی,گفت‌وگو,محور,بود Icana
احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  با اشاره به سال روز هفتم تیرماه و شهادت آیت الله شهید بهشتی و جمعی از یاران ایشان گفت: در سال 1360 حادثه تلخی اتفاق افتاد؛ انفجار دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی و شهادت جمع کثیری از شخصیت‌های موثر کشور رخ داد که در تاسیس و شکل‌گیری انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی و نیز تئوری‌پردازی برای قانون اساسی و تصویب آن و دیگر موضوعات مهم کشور نقش بی‌بدیل داشتند.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با گرامیداشت این مناسبت افزود: رویه گفت‌وگو محور مرحوم شهید بهشتی، ایشان را ممتاز کرده است و با گفت‌وگو مسائل را دنبال می‌کردند زیرا عمیقا به این روش به عنوان مهم ترین راه حل مسائل جامعه ایران باور داشت و هم چنین در روابط بین مردم ایران و کشورهای دیگر و روابط بین اسلام و سایر ادیان به گفت‌وگو اعتقاد داشت.
 
وی ادامه داد: حتما مشاهد شده که شهید بهشتی در تلویزیون جمهوری اسلامی با بابک زهرایی سوسیالیست، کیانوری حزب توده و طیف‌های مختلف دیگر گفت‌وگو و مباحثه می‌کردند و به ما آموختند گفت‌وگو با مذاکره و مناظره متفاوت است.
مازنی در ادامه به روایتی پرداخت و توضیح داد: شهید بهشتی با یکی از صاحب نظران بحث داشتند که تخصص اولویت دارد یا تعهد؛ در حالی که شهید بهشتی بر تعهد تاکید داشت؛ اما زمانی که طرف مقابل مثالی زد که اگر اتومبیل شما در جاده خراب شود و به مکانیک یا تعمیرکار نیاز داشته باشید، از یک آدم متعهد مخلص ولی بی‌اطلاع از فن مکانیکی و تعمیر ماشین استفاده می‌کنید یا فردی که متشرع نیست ولی در مکانیکی تخصص دارد؛ شهید بهشتی دست خود را به علامت تسلیم بالا بردند و گفتند من پذیرفتم؛ این رفتار مبتنی بر روش گفت‌وگو است که انسان در پی کشف حقیقت است نه محکوم کردن حریف به هر قیمتی!
 
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: منافقینی که از داخل فریب خورده بودند و سرویس‌هایی که از بیرون برنامه‌ریزی کرده بودند، می‌دانستند چه مغزهایی را هدف قرار دهند و انسان‌هایی را از ما بگیرند که درگیر مشکلات فراوانی شویم؛ از این جهت که امروز نمی‌توانیم با هم حرف بزنیم و گفت‌وگو کنیم و به جای آن متاسفانه از روش‌های دیگر همچون قهر و خشونت استفاده می‌کنیم./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet