خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/18 16:25:00
سرویس صحن
در سفر لاریجانی به ژنو صورت می گیرد

تلاش برای تصویب ماده اضطراری در مورد فلسطین

**رییس مجلس شورای اسلامی ۲۶ مهرماه در راس یک هیات پارلمانی به منظور شرکت در نشست اتحادیه بین‌المجالس جهانی عازم ژنو می‌شود.

حشمت الله فلاحت پیشه با اعلام این خبر به خبرنگار خانه ملت، گفت: اجلاس بین‌المجالس جهانی سالانه دو نشست برگزار می‌کند که اجلاس بهاره آن در کشورهای عضو و اجلاس پاییزه به صورت ثابت در شهر ژنو سوئیس برگزار می‌شود و هیات‌های پارلمانی از سراسر دنیا در این اجلاس حضور می‌یابند.

وی با بیان اینکه رییس مجلس شورای اسلامی در این اجلاس سخنرانی می‌کند، یادآور شد: هیات ایرانی در این اجلاس به دنبال تصویب ماده اضطراری در مورد فلسطین است.

فلاحت پیشه گفت: ماده اضطراری ماده‌ای است که از قبل در دستور کار اجلاس قرار نمی‌گیرد بلکه کشورها پیش ماده‌ای را آماده می‌کنند و باتوجه به آخرین تحولات جهانی اعضای شرکت کننده در اجلاس به یکی از پیشنهادات رای می‌دهند.

نماینده اسلام آباد غرب تصریح کرد: همچنین در کمیته‌های این اجلاس، مباحثی از جمله صلح بین‌المللی، حقوق بشر، حقوق زنان، مسائل زیست محیطی، ‌انرژی و بحران اقتصادی جهانی مطرح خواهد شد.

رییس شورای بین‌المجالس ایران ،‌یادآور شد: در حاشیه اجلاس نیز، لاریجانی دیدارهایی را با روسای مجالس حاضر در نشست خواهند داشت.

وی گفت: چون بسته‌ پیشنهادی ارائه شده از سوی ما در مذاکرات ژنو، مبین حضور فعال جمهوری اسلامی ایران در عرصه سیاست خارجی است و وجهه لاریجانی در بحث سیاست خارجی قوی است، به احتمال زیاد یکی از مباحث مطرح شده در این دیدارها، بسته پیشنهادی خواهد بود.

فلاحت پیشه اظهار داشت: کاظم جلالی، مرتضی آقاتهرانی، علیرضا سلیمی، علیرضا دهقانی و سید ناصر موسوی، رییس مجلس را در این سفر همراهی می‌کنند

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet