هدر موبایل
1398/04/09 17:18:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
محمودزاده تشریح کرد:

برنامه ششم توسعه کل کشور چه نگاهی به واردات محصولات تراریخته دارد

نماینده مردم مهاباد در مجلس اظهار داشت: در حال حاضر با دو مسئله واردات محصولات تراریخته و عدم‌نصب برچسب به‌خلاف قانون مواجه هستیم؛ واردات محصولات تراریخته حتی با نصب برچسب نیز غیرقانونی و ممنوع است، نصب برچسب تنها به مصرف‌کننده در زمینه تراریخته بودن کالای خریداری‌شده اطلاع‌رسانی می‌کند.
برنامه ششم توسعه کل کشور چه نگاهی به واردات محصولات تراریخته دارد نماینده مردم مهاباد در مجلس اظهار داشت: در حال حاضر با دو مسئله واردات محصولات تراریخته و عدم‌نصب برچسب به‌خلاف قانون مواجه هستیم؛ واردات محصولات تراریخته حتی با نصب برچسب نیز غیرقانونی و ممنوع است، نصب برچسب تنها به مصرف‌کننده در زمینه تراریخته بودن کالای خریداری‌شده اطلاع‌رسانی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201602101227789563.jpg برنامه,ششم,توسعه,کل,کشور,چه,نگاهی,به,واردات,محصولات,تراریخته,دارد Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت، جلال محمودزاده با بیان اینکه طبق برنامه ششم توسعه کل کشور واردات محصولات تراریخته ممنوع است و فقط در مواردی برای انجام تحقیقات علمی امکان واردات وجود دارد، گفت: متأسفانه بیشتر محصولات کشاورزی وارداتی که به‌صورت قانونی و غیرقانونی از جمله ذرت و سویا وارد کشور می‌شوند، تراریخته هستند و برچسب تراریخته نیز ندارند.

 

جلال محمودزاده

وی با بیان اینکه ممنوعیت واردات محصولات تراریخته رعایت نمی‌شود، افزود: واردات این محصولات تراریخته‌ای که مصرف خوراکی دارند به کشور ممنوع است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تذکر اینکه طبق قانون اگر محصول تراریخته وارد کشور می‌شود باید برچسب داشته باشد، ادامه داد: خریدار باید بتواند محصول تراریخته را از غیرتراریخته تشخیص دهد و براساس اطلاعات خود محصول مورد علاقه‌اش را خریداری کند، این موضوع حق قانونی مصرف‌کننده است.

محمودزاده با تأکید بر اینکه در حال حاضر بسیاری از این محصولات  که در بازار توزیع می‌شوند فاقد برچسب تراریخته هستند، اضافه کرد: مصرف‌کننده‌ای که قصد دارد روغن و یا سویا خریداری کند به‌دلیل عدم‌نصب برچسب محصول تراریخته امکان تفکیک محصولات در بازار را ندارد در صورتی که این حق قانونی وی است.

وی تصریح کرد: واردکنندگان موضوع نصب برچسب به‌روی محصولات تراریخته را رعایت نمی‌کنند و بیشتر محصولات کشاورزی که وارد می‌شود تراریخته هستند.

به گزارش تسنیم نماینده مردم مهاباد در مجلس اظهار داشت: در حال حاضر با دو مسئله واردات محصولات تراریخته و عدم‌نصب برچسب به‌خلاف قانون مواجه هستیم؛ واردات محصولات تراریخته حتی با نصب برچسب نیز غیرقانونی و ممنوع است، نصب برچسب تنها به مصرف‌کننده در زمینه تراریخته بودن کالای خریداری‌شده اطلاع‌رسانی می‌کند.


 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet