هدر موبایل
1398/04/09 18:57:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
پورابراهیمی مطرح کرد:

عدم تشکیل بازار متشکل ارزی نحوه عرضه و تقاضا را در بازار ارز برهم زده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه عدم تشکیل بازار متشکل ارزی نحوه عرضه و تقاضا را در بازار ارز برهم زده است، اظهار داشت: عدم وجود یک بازار متشکل باعث شده تا تقاضا برای ارز بالا برود و از سوی دیگر صادرکنندگان غیرنفتی نیز ارز حاصل از صادرات را به چرخه بازار تزریق نکنند.
عدم تشکیل بازار متشکل ارزی نحوه عرضه و تقاضا را در بازار ارز برهم زده است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه عدم تشکیل بازار متشکل ارزی نحوه عرضه و تقاضا را در بازار ارز برهم زده است، اظهار داشت: عدم وجود یک بازار متشکل باعث شده تا تقاضا برای ارز بالا برود و از سوی دیگر صادرکنندگان غیرنفتی نیز ارز حاصل از صادرات را به چرخه بازار تزریق نکنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101238100446.jpg عدم,تشکیل,بازار,متشکل,ارزی,نحوه,عرضه,و,تقاضا,را,در,بازار,ارز,برهم,زده,است Icana

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت،  محمدرضا پور ابراهیمی داورانی  با اشاره به تاخیر بانک مرکزی برای راه‌اندازی بازار متشکل ارزی، گفت: این تاخیر بانک مرکزی برای مجلس پذیرفتنی نیست و باید این بازار هرچه سریعتر عملیاتی شود.

وی با بیان اینکه تشکیل بازار متشکل ارزی اسفندماه سال گذشته در شورای پول و اعتبار مصوب شده و تاکنون  اتفاق خاصی در این حوزه رخ نداده است، ادامه داد: آخرین اطلاعاتی که به دست نمایندگان رسیده این است که دولت با نگارش آیین‌نامه‌های اجرایی این بازار موافقت کرده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس با اعلام اینکه بازار متشکل ارزی باید هرچه سریعتر در بخش اسکناس و حواله‌ها عملیاتی شود، اضافه کرد: وجود چند نرخی در بازار و عدم تشکیل این بازار در شرایط فعلی موجب فساد و رانت در اقتصاد کشور شده است.

به گزارش تسنیم عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید براینکه عدم تشکیل بازار متشکل ارزی نحوه عرضه و تقاضا را در بازار ارز برهم زده است، اظهار داشت: عدم وجود یک بازار متشکل باعث شده تا تقاضا برای ارز بالا برود و از سوی دیگر صادرکنندگان غیرنفتی نیز ارز حاصل از صادرات را به چرخه بازار تزریق نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet