هدر موبایل
1398/04/09 14:22:11
سرویس اقتصادی
دهلران نزدیک ترین نقطه به عتبات عالیات؛

عدم تمایل عراق برای راه اندازی پایانه مرزی دهلران

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پایانه مرزی دهلران نزدیک ترین نقطه به عتبات عالیات است و با توجه به تردد جمعیت ۵ میلیونی زائران، بهره برداری از این پایانه می تواند رفت و آمد زائران را تسهیل کند.
عدم تمایل عراق برای راه اندازی پایانه مرزی دهلران عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: پایانه مرزی دهلران نزدیک ترین نقطه به عتبات عالیات است و با توجه به تردد جمعیت 5 میلیونی زائران، بهره برداری از این پایانه می تواند رفت و آمد زائران را تسهیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/46881.jpg عدم,تمایل,عراق,برای,راه,اندازی,پایانه,مرزی,دهلران Icana

شادمهر کاظم زاده رئیس کمیته حمل و نقل کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت بهره برداری از پایانه مرزی دهلران در توسعه اقتصادی استان ایلام و کشور، گفت: این پایانه مرزی از موقعیت استراتژیکی برخوردار است و قطعا اقتصاد کشور با بهره برداری از آن متحول خواهد شد.

شادمهر کاظم زاده

بهره برداری از پایانه مرزی دهلران خواسته به حق مردم استان ایلام است

نماینده مردم دهلران، آبدانان و دره شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بهره برداری از پایانه مرزی دهلران خواسته به حق مردم استان ایلام است، بنابر این دستگاه های متولی از جمله وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور باید در جهت عملیاتی شدن آن اقدام کنند.

پایانه مرزی دهلران به دلیل قرار گرفتن در مجاورت مناطق شیعه نشین عراق از امنیت بالایی برخوردار است

پایانه مرزی دهلران در منطقه ای قرار دارد که منطقه مقابل آن در کشور عراق کاملا جمعیت شیعه دارد و این مسئله امنیت و سهولت در تبادلات اقتصادی را صدچندان می کند

وی گفت: پایانه مرزی دهلران در منطقه ای قرار دارد که منطقه مقابل آن در کشور عراق کاملا جمعیت شیعه دارد و این مسئله امنیت و سهولت در تبادلات اقتصادی را صدچندان می کند.

توسعه زیرساخت های عمرانی و فنی پایانه مرزی دهلران در مراحل پایانی

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اجرای زیرساخت های پروژه پایانه مرزی دهلران از جمله راه، آب، برق و زیرساخت های مخابراتی در حال انجام بوده و در آینده ای نزدیک به پایان می رسد.

عدم تمایل عراق برای راه اندازی پایانه مرزی دهلران

کاظم زاده گفت: در شرایط کنونی مشکل اصلی در بحث راه اندازی پایانه مرزی دهلران، عدم تمایل کشور عراق برای توسعه زیرساخت های فنی و عمرانی آن است.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی ضروری است که یک عزم ملی در سطح مسئولان برای راه اندازی پایانه مرزی دهلران شکل گیرد تا از طریق مذاکره و دیپلماسی مقامات عراقی مجاب به توسعه زیرساخت های این پایانه شوند.

پایانه مرزی دهلران نزدیک ترین نقطه به عتبات عالیات است

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: پایانه مرزی دهلران نزدیک ترین نقطه به عتبات عالیات است و با توجه به تردد جمعیت 5 میلیونی زائران، بهره برداری از این پایانه می تواند رفت و آمد زائران را تسهیل کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بر اساس آمارها، مرز مهران در بسیاری از سال ها بالای دو میلیون دلار درآمد صادراتی دارد که این نشان دهنده اهمیت تقویت پایانه های مرزی کشور است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet