هدر موبایل
1398/04/09 14:29:20
سرویس اقتصادی
ابراهیمی:

پتروشیمی‌ها از تحویل کود شیمیایی با قیمت قبل امتناع می‌کنند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس گزارش‌های واصله شرکت‌های پتروشیمی از تحویل قیمت کودهای شیمیایی با قیمت گذشته خودداری می‌کنند در صورتی که خوراک خود را با قیمت مصوب تحویل می‌گیرند.
پتروشیمی‌ها از تحویل کود شیمیایی با قیمت قبل امتناع می‌کنند سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس گزارش‌های واصله شرکت‌های پتروشیمی از تحویل قیمت کودهای شیمیایی با قیمت گذشته خودداری می‌کنند در صورتی که خوراک خود را با قیمت مصوب تحویل می‌گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101889755195.jpg پتروشیمی‌ها,از,تحویل,کود,شیمیایی,با,قیمت,قبل,امتناع,,می‌کنند Icana

 

علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص درخواست افزایش قیمت کودهای شیمیایی توسط پتروشیمی‌ها، گفت: بر اساس گزارش‌های واصله شرکت‌های پتروشیمی از تحویل قیمت کودهای شیمیایی با قیمت گذشته خودداری می‌کنند در صورتی که خوراک خود را با قیمت مصوب تحویل می‌گیرند.

افزایش قیمت کود هزینه تولید محصولات استراتژیک را افزایش می‌دهد

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت کود شیمیایی اساسا اقدام مناسب و درستی نیست، تصریح کرد: افزایش قیمت کودها موجب بالا رفتن قیمت تمام شده محصولات کشاورزی مخصوصا گندم به عنوان یک محصول استراتژیک و مورد نیاز کشور در شرایط کنونی می‌شود.

شیوه توزیع کود شیمیایی به تجارتی غیرسالم تبدیل شده است

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ناهماهنگی در بدنه دولت که شامل وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی می‌شود به کشاورزان آسیب می‌رساند، ادامه داد:توزیع کود شیمیایی با قیمت پایین با وجود اختلاف قیمت در کشورهای همسایه و داخل کشور روند توزیع را مختل کرده و به تجارتی غیر سالم تبدیل شده که در آن رانت و فساد وجود دارد.

کود شیمیایی

 

عرضه کود شیمیایی از حالت حواله‌ای خارج شود

ابراهیمی با بیان اینکه تمهیداتی باید طراحی کنند تا عرضه کود شیمیایی از حالت حواله‌ای خارج شود و کشاورز با اختیار خود اقدام به خرید میزان کود مورد نیاز خود کند، تصریح کرد: دولت باید به کشاورزان در زمینه تعیین نرخ محصولات تولیدی کمک کند.

پتروشیمی‌ها اگر قصد دارند قیمت کود شیمیایی را بر اساس دلار تعیین کنند باید مواد اولیه آنها نیز با نرخ آزاد تامین شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه دولت هزینه بسیار زیادی در زمینه تامین خوراک پتروشیمی‌ها با نرخ ارز دولتی می‌کند، خاطرنشان کرد: پتروشیمی‌ها اگر قصد دارند قیمت کود شیمیایی را بر اساس دلار تعیین کنند باید مواد اولیه آنها نیز با نرخ آزاد تامین شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet