هدر موبایل
1398/04/09 17:14:05
سرویس اقتصادی
جعفرزاده ایمن‌آبادی مطرح کرد

مصرف بی‌رویه برق توسط بیت‌کوین‌ها یکی از دلایل خاموشی‌ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید: وزیر نیرو باید به مسئله مصرف برق مزارع بیت‌کوین ورود کند و هرچه سریع‌تر آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق بیت‌کوین آماده شود.
مصرف بی‌رویه برق توسط بیت‌کوین‌ها یکی از دلایل خاموشی‌ها عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می‌گوید: وزیر نیرو باید به مسئله مصرف برق مزارع بیت‌کوین ورود کند و هرچه سریع‌تر آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق بیت‌کوین آماده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103893839348.jpg مصرف,بی‌رویه,برق,توسط,بیت‌کوین‌ها,یکی,از,دلایل,خاموشی‌ها Icana

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه افزایش فعالیت بیت‌کوین‌ها (تولید ارز دیجیتالی) مصرف برق را در کشور بالا برده است، گفت: در "قانون هدفمندی‌ کردن یارانه‌ها" به دولت اجازه داده شده است تفاوت منطقی میان قیمت مصرف انرژی کم‌مصرف‌ها و پرمصرف‌ها قائل شود اما اکنون بسیاری از واحدهای اقتصادی با برق ارزان کشور سودهای اقتصادی بالایی کسب می‌کنند.   

انرژی برق به‌دلیل عدم نظارت بر مصرف در حال هدر رفتن است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل عدم نظارت بر مصرف برق، این انرژی در حال هدر رفتن است، ادامه داد: برخی از واحدهای اقتصادی با پرداخت منطقی هزینه برق مصرفی دچار مشکل نمی‌شوند چراکه درآمد بالایی داشته و توان پرداخت این هزینه را دارند و در مقابل عدم دریافت این هزینه از آن‌ها موجب سودجویی و آسیب به صنعت کشور شده است.

وزیر نیرو به مسئله مصرف برق مزارع بیت‌کوین ورود کند

وی با تاکید بر اینکه وزیر نیرو باید به مسئله مصرف برق مزارع بیت‌کوین ورود کند و هرچه سریع‌تر آیین‌نامه اصلاح تعرفه‌های برق بیت‌کوین آمده شود، افزود: دولت قدرت‌ شناسایی این مراکز را دارد و باید از این قدرت خود برای اعمال قانون استفاده کنند.

قیمت برق بیت‌کوین‌ها منطقی شود

وی ادامه داد: قرار نیست فعالیت بیت‌کوین‌ها تعطیل کنیم بلکه باید قیمت برق آن‌ها منطقی شود تا این مشکل جدید ایجاده شده در حوزه برق حل شده و از خاموشی‌ها آن هم در فصل تابستان ممانعت شود.

صنعت برق ایران به دلیل عدم بازسازی و بروزرسانی تجهیزات طی سال‌های اخیر دچار فرسودگی و بازدهی پایین شده است و این فرسودگی هدررفت انرژی و بهره برداری پایین در صنعت برق کشور منجر شده است

صنعت برق ایران به دلیل عدم بازسازی تجهیزات دچار فرسودگی و بازدهی پایین شده

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه صنعت برق ایران به دلیل عدم بازسازی و بروزرسانی تجهیزات طی سال‌های اخیر دچار فرسودگی و بازدهی پایین شده است، اضافه کرد: این فرسودگی هدررفت انرژی و بهره برداری پایین در صنعت برق کشور منجر شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet