هدر موبایل
1398/04/10 07:19:22
سرویس اجتماعی
پوربافرانی مطرح کرد؛

خطر کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل مشکلات اقتصادی

عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه خطر کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل مشکلات اقتصادی باید جدی گرفته شود، گفت: تمامی افراد نیازمند باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند.
خطر کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل مشکلات اقتصادی عضو کمیسیون بهداشت مجلس با تاکید بر اینکه خطر کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل مشکلات اقتصادی باید جدی گرفته شود، گفت: تمامی افراد نیازمند باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/201702107163207344.jpg خطر,کاهش,مراجعه,مردم,به,مراکز,درمانی,به,دلیل,مشکلات,اقتصادی Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه خطر کاهش مراجعه مردم به مراکز درمانی به دلیل مشکلات اقتصادی باید جدی گرفته شود، گفت: طبیعی است که قشر ضعیف و متوسط جامعه به دلیل مشکلات اقتصادی و معیشتی توان پرداخت هزینه های درمان را نداشته باشند و به مراکز درمانی به دلیل هزینه بالا امتناع کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درمان مردم نباید تحت تاثیر مشکلات اقتصادی قرار گیرد، افزود: می طلبد بیمه ها به کمک مردم بیایند و بخشی از هزینه ها را متحمل شوند البته مسئولان ذیربط باید بررسی‌های لازم را داشته باشند تا سلامت افراد به دلیل نداشتن هزینه های درمان تهدید نشود.

وی با تاکید بر اینکه خیرین، دولت و مجلس باید برای رفع مشکلات اقتصادی قشر ضعیف و متوسط جامعه تلاش کنند، تصریح کرد: انتظار می رود با اهتمام و تلاش هماهنگ دستگاه ها برای رفع مشکلات اقتصادی خطر کاهش مراجعه قشر ضعیف و متوسط جامعه به مراکز درمانی مدیریت شود. 

 ضرورت کاهش هزینه های درمان از جیب مردم

نماینده مردم نائین در مجلس دهم، با تاکید بر ضرورت کاهش پرداختی‌ها از جیب مردم تاکید کرد و گفت: برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که مردم از خدمات درمانی بهره مند شوند و تمامی اقشار ضعیف و متوسط جامعه تحت پوشش بیمه قرار گیرند زیرا برخی تحت پوشش هیچ بیمه ای نیستند و متاسفانه برخی از افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند هنوز در حوزه درمان با مشکلاتی مواجه هستند که نیاز است رفع شود.

تمامی اقشار نیازمند باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند

پوربافرانی با تاکید بر اینکه تمامی اقشار نیازمند باید تحت پوشش بیمه قرار گیرند، ادامه داد: مدیریت منابع باید در حوزه سلامت مورد توجه قرار گیرد و پایش و رصد لازم انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet