هدر موبایل
1398/04/11 07:45:00
سرویس اجتماعی
افضلی تاکیدکرد:

مهاجرت معکوس با اختصاص سهم نفت در شعاع 50کیومتری به روستاییان

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شکل گیری مهاجرت معکوس با اختصاص سهم نفت در شعاع ۵۰کیومتری به روستاییان امکان پذیر است،گفت: بروز مشکلات امنیتی با خالی شدن روستاها از سکنه محتمل است.
مهاجرت معکوس با اختصاص سهم نفت در شعاع 50کیومتری به روستاییان نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه شکل گیری مهاجرت معکوس با اختصاص سهم نفت در شعاع 50کیومتری به روستاییان امکان پذیر است،گفت: بروز مشکلات امنیتی با خالی شدن روستاها از سکنه محتمل است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100095991383.jpg مهاجرت,معکوس,با,اختصاص,سهم,نفت,در,شعاع,50کیومتری,به,روستاییان Icana

نظر افضلی  در گفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت  امکانات روستاییان در مناطق مرزی استان خراسان جنوبی گفت: متاسفانه بحران کم آبی در روستاهای که در مناطق مرزی ایران وافغانستان هستند، انگیزه ماندگاری  در روستاها را به شدت با کاهش  روبرو کرده است زیرا حیات  انسانی و تولید در روستاها بطور مستقیم  با تامین آب شرب  وابسته است.

خالی شدن روستاها از سکنه مساوی با ایجاد و بروز  مشکلات امنیتی گسترده است

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روستاها برای تولید اشتغال مولد ارتباط مستقیم با تامین منابع آبی دارند تصریح کرد: خالی شدن روستاها از سکنه مساوی با ایجاد و بروز  مشکلات امنیتی گسترده است.

وی ادامه داد:  اختصاص سهم درآمد نفتی  در شعاع 20 کیومتری در مناطق مرزی در  استان خراسان جنوبی  موجب شده است که مهاجرت معکوس تا حدودی در این مناطق شکل بگیرد اما  تراکم جمعیتی  ساکنین در شعاع 20 کیلومتری بالا نیست بنابراین انتظار داریم  برای رفاه حال اقتصادی ،معیشتی روستاییان مرزی  سهم در آمد نفتی، روستاییان و مرزنشینان از شعاع 20کیلومتری به 50کیلومتری ارتقا یابد.

چوپانان ما دیده بانان جمهوری اسلامی ایران هستند

افضلی با بیان اینکه  چوپانان ما دیده بانان جمهوری اسلامی ایران هستند تصریح کرد:هر روستایی ما در مناطق مرزی به منزله ای یک پاسگاه  است  بنابراین سزاوار نیست که  مردم مرزنشین با این رشادت ها با بحران کمبودآب شرب روبرو باشند  بنابراین دولت می بایست در سال 98تمهیدات کارآمدی در این راستا اتخاذکند.

بروز مشکلات امنیتی با خالی شدن روستاها از سکنه 

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس  با بیان اینکه توسعه مهاجرت معکوس به روستاها  با اختصاص سهم فروش نفت در شعاع 50کیومتری به روستاییان به جریان می افتدیادآورشد: بروز مشکلات امنیتی با خالی شدن روستاها از سکنه  به سادگی امکان پذیر است  بنابراین باید فکری اساسی برای بحران آبی در روستاهای مرزی  استان خرسان جنوبی کرد./

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet