هدر موبایل
1398/04/09 10:19:00
سرویس سیاسی
نانواکناری:

مرزبانی از ناجا منفک نمی شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید دارد که از آنجایی که مرزبانی محدودیت ماموریتی دارد نمی تواند به عنوان تشکیلاتی مستقل عمل کند.
مرزبانی از ناجا منفک نمی شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید دارد که از آنجایی که مرزبانی محدودیت ماموریتی دارد نمی تواند به عنوان تشکیلاتی مستقل عمل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg مرزبانی,از,ناجا,منفک,نمی,شود Icana

ولی الله نانواکناری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تکذیب منفک شدن مرزبانی از نیروی انتظامی، گفت: برای مرزبانی عموما کشورها تشکیلاتی را در نیروهای مسلح پیش بینی می کنند، از این رو مرزبانی نمی تواند به عنوان تشکیلات مستقل عمل کند، چون محدودیت ماموریتی وجود دارد بنابراین حتما باید زیر نظر تشکیلات باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: برای مرزبانی از قبل از انقلاب تشکیلاتی به اسم ژاندارمری داشته ایم که زیر نظر ارتش امورات مرز را دنبال می کردند، بعد از انقلاب مرزبانی زیر نظر ناجا ماموریت خود را دنبال می کند و علاوه بر تامین امنیت مرزها به امورات مرزنشین ها نیز رسیدگی می کند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس دهم شورای اسلامی با تاکید براینکه مرزبانی نمی تواند تشکیلات مستقل باشد، بیان داشت: با این حال با توجه به موقعیت جغرافیای کشور،  ضرورت دارد که مرزبانی سازمانی فعال، مقتدر و قدرتمند تر باشد، از این رو پیش بینی شده است که این تشکیلات از قدرت بیشتر، تجهیزات کامل تر و امکانات به روزتری برخوردار شود.

مرزبانی

 وی گفت: تقویت مرزبانی این شائبه را ایجاد کرده که مرزبانی از ناجا منفک و تشکیلاتی مستقل ایجاد شود که این موضوع را تکذیب می کنم، با این حال لازم است مرزبانی به عنوان تشکیلاتی اثر گذار بر ایجاد امنیت مرزهای کشور تقویت شود با این حال باید در این تقویت سلسله مراتب رعایت شود.

نانواکنار در ادامه گفت‎وگو با خبرگزاری خانه ملت، ضمن تشکر از نیروهای مرزبانی به دلیل کار در شرایط سخت و دوری از خانواده، تاکید کرد: نیروهای مرزبان در کنترل و امنیت مرزها نقش بسزایی ایفا می کنند و همان طور که امام سجاد(ع) فرمودند این نیروها زینت کشور هستند و باید به آنها توجه ویژه شود.

مرزبانی به عنوان تشکیلاتی اثر گذار بر ایجاد امنیت مرزها تقویت و در این تقویت باید سلسله مراتب رعایت شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به اینکه ساختار جدید فرماندهی مرزبانی توسط مقام معظم رهبری ابلاغ می شود، بیان داشت: تقویت سازمانی در مرزبانی رخ می دهد که حتما باید سلسله مراتب رعایت شود، ابلاغ تغییر سازمان و تقویت ساختاری باید از سوی مقام معظم رهبری انجام شود که این کار در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سرهنگ ابوالقاسم خاتمی معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی ناجا ضن تکذیب منفک شدن مرزبانی از ناجا، گفت: سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در رأس هیأتی از مسؤولان مرزبانی ناجا در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس طی سخنانی از ابلاغ ساختار جدید فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی توسط مقام معظم رهبری خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet