هفته دفاع مقدس
1398/04/10 11:22:02
سرویس اقتصادی
محمود زاده هشدار داد:

تغییر اولویت کشت گندم به دلیل پایین بودن قیمت خرید تضمینی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: بخشی از گندم تولیدی کشور به دلیل پایین بودن قیمت از دسترس مصرف انسانی خارج شده است.
تغییر اولویت کشت گندم به دلیل پایین بودن قیمت خرید تضمینی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: بخشی از گندم تولیدی کشور به دلیل پایین بودن قیمت از دسترس مصرف انسانی خارج شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907101917598122.jpg تغییر,اولویت,کشت,گندم,به,دلیل,پایین,بودن,قیمت,خرید,تضمینی Icana

جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم در مقایسه با سایر محصولات کشاورزی، گفت: گندم با توجه به نرخ خرید تضمینی پایین جایگزین نهاده‌های دامی می‌شود و در حال حاضر نیز این اتفاق صورت می‌گیرد.

کشت گندم از اولویت کشاورزان خارج می‌شود

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از گندم تولیدی کشور به دلیل پایین بودن قیمت از دسترس مصرف انسانی خارج شده است، ادامه داد: پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم باعث می‌شود این محصول استراتژیک در اولویت کشت سال آینده کشاورزان قرار نگیرد و با کاهش سطح زیر کشت مواجه شویم.

جلال محمودزاده

اختلاف قیمت 2 هزار تومانی گندم انگیزه‌ای برای قاچاقچیان

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه احتمال قاچاق گندم به عنوان یک محصول استراتژیک از کشور نیز وجود دارد، عنوان کرد: در حال حاضر اختلاف قیمت 2 هزار تومانی گندم در کشور با سایر کشورهای همسایه تبدیل به انگیزه‌ای برای قاچاقچیان این محصول شده است.

دولت مجبور به واردات گندم با قیمت 4 هزار و 500 تومان می‌شود

وی با بیان اینکه در صورت کمبود خرید گندم توسط بخش دولتی مجبور به واردات گندم با قیمت 4 هزار و 500 تومان برای تامین نیاز انسانی کشور می‌شویم، تصریح کرد: قیمت پایین خرید تضمینی گندم زیان‌های بسیار زیادی دارد و درصورت عدم برنامه ریزی صحیح در سال آینده با مشکلات جدی مواجه می‌شویم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet