هدر موبایل
1398/04/10 13:20:27
سرویس اقتصادی
رحمانی در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن:

حدّ و مرزی برای مبارزه با رانت و فساد نداریم

وزیر صمت با بیان اینکه در مبارزه با رانت و فساد هیچ حد و مرزی نداریم، گفت: ظرفیت های خوبی برای تولید وجود دارد به شرط آنکه نقدینگی واحدهای تولیدی تامین شود.
حدّ و مرزی برای مبارزه با رانت و فساد نداریم وزیر صمت با بیان اینکه در مبارزه با رانت و فساد هیچ حد و مرزی نداریم، گفت: ظرفیت های خوبی برای تولید وجود دارد به شرط آنکه نقدینگی واحدهای تولیدی تامین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201812103040221500.jpg حدّ,و,مرزی,برای,مبارزه,با,رانت,و,فساد,نداریم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، رضا رحمانی صبح امروز (دوشنبه 10 تیر) در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت و معدن گفت:تحریم صنایع پتروشیمی خودروسازی و...،جزو اولین تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران بود، اما با همت و تلاش صنعتگران و تولیدکنندگان این بخش پابرجا ماند و توانست به فعالیت خود امه دهد.

 براساس پیش بینی های بانک جهانی رشد حوزه صنعت در سال 97 حدود منفی 6 درصد بود اما در پیش بینی های جدید این رقم به منفی 2 درصد کاهش پیدا کرده است علت این امر را می توان در همت صنعتگران جستجو کرد.

وی اظهار کرد: شاه بیت برنامه های وزارت صمت در سال گذشته حفظ تولید موجود بود اما در حال حاضر علاوه بر حفظ این مهم، تکمیل و افزایش تولید نیز مهم بوده و نهضت ساخت داخل راه اندازی شده است.

ضرورت تامین نقدینگی واحدهای تولیدی

رحمانی در واکنش به پیشنهاد رئیس اتاق بازرگانی درمورد سپردن تدوین استراتژی توسعه صنعتی به بخش خصوصی نیز گفت: ما با این مساله موافقیم و کل مسئولیت را با سپردن به این تشکل‌ها تثبیت خواهیم کرد. این موضوع را به صورت مکتوب نیز خواهیم نوشت.

 در برخی صنایع مانند صنایع ریلی حتی اگر با سه شیفت کاری هم فعال باشیم باز هم ظرفیت تولید طی 10 سال آینده خواهیم داشت البته برای این منظور نیازمند منابع مالی هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه در مبارزه با رانت و فساد هیچ حد و مرزی نداریم، گفت: تامین مواد اولیه واحدهای پتروشیمی، فولادی و لوازم خانی آغاز شده و برای هر کدام از صنایع یک بسته مشخص پیش‌بینی شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: برای فعال‌سازی صنعت کشتی‌سازی و ریل‌سازی نیز برنامه داریم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet