خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/10 13:07:30
سرویس سیاسی
میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با خانه ملت:

تفاهم نامه ملی تنقیح قوانین و مقررات کشور فردا در مجلس امضاء می‌شود

معاون قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: تفاهم‌نامه ملی تنقیح قوانین و مقررات کشور فردا در مجلس شورای اسلامی امضاء می‌شود.
تفاهم نامه ملی تنقیح قوانین و مقررات کشور فردا در مجلس امضاء می‌شود معاون قوانین مجلس شورای اسلامی گفت: تفاهم‌نامه ملی تنقیح قوانین و مقررات کشور فردا در مجلس شورای اسلامی امضاء می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201810100882078195.jpg تفاهم,نامه,ملی,تنقیح,قوانین,و,مقررات,کشور,فردا,در,مجلس,امضاء,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، تفاهم نامه مشترک قوای سه گانه در موضوع تنقیح قوانین و مقررات کشور فردا (سه‌شنبه ۱۱ تیرماه) در مجلس شورای اسلامی امضاء می‌شود.

دکتر حسین میرمحمدصادقی معاون قوانین مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اعلام خبر امضای تفاهم نامه مشترک قوای سه گانه، اظهار داشت: موضوع تنقیح قوانین و مقررات کشور یکی از مهمترین شاخص های توسعه و پیشرفت کشور و همچنین راهکار احقاق حقوق عامه است.

وی افزود: بعد از حدود صد و سیزده سال قانونگذاری حدود ۱۳ هزار عنوان قانون وضع شده است که طبیعتاً اثرگذاری و اثرپذیری قوانین و مقررات بر یکدیگر باعث شده است‌، موضوع کشف قانون معتبر در حوزه‌های مختلف با چالش جدی مواجه شود و بعضا آثار زیان باری برای کشور در پی داشته باشد.

معاون قوانین مجلس تصریح کرد: قانونگذار بعد از تجربیات مختلف در زمینه پالایش قوانین و مقررات در سال ۱۳۸۹ برای تحقق این هدف قانونی با عنوان قانون تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور تصویب کرد.

میرمحمد صادقی افزود: رسیدن به مقصود و آرمان نهایی قانونگذار در خصوص امر تنقیح میسر نیست مگر آنکه اراده جدی و هم افزایی قوای سه گانه در این مسیر ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در همین راستا جلسات متعددی با نمایندگان مرتبط در قوای سه گانه برگزار شد و نهایتاً مقرر شد برای اجرایی شدن این موضوع یک تفاهم نامه ملی تدوین و امضاء شود.

معاون قوانین مجلس گفت: به همین منظور فردا در محل مجلس شورای اسلامی طی یک مراسم رسمی این تفاهم نامه برای اولین بار بین قوای سه گانه منعقد و توسط معاون قوانین مجلس و معاون  محترم حقوقی‌ رئیس جمهور و معاون محترم حقوقی قوه قضائیه امضاء خواهد شد./

پایان پیام

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet