هدر موبایل
1398/04/11 08:00:00
سرویس اجتماعی
پاپی زاده هشدار داد:

حریق ترانس‌های برق به علت گرمای شدید در استان خوزستان

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به ثبت دمای ۶۵ درجه در استان خوزستان، از حریق حدود ۴۰۰ ترانس برق فشار قوی به علت گرمای شدید پس از پایان هر فصل گرما در استان خوزستان خبر داد.
حریق ترانس‌های برق به علت گرمای شدید در استان خوزستان عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان با اشاره به ثبت دمای 65 درجه در استان خوزستان، از حریق حدود 400 ترانس برق فشار قوی به علت گرمای شدید پس از پایان هر فصل گرما در استان خوزستان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/73229.jpg حریق,ترانس‌های,برق,,به,علت,گرمای,شدید,در,استان,خوزستان Icana

عباس پاپی زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قطعی مکرر برق و آب در استان خوزستان، اظهار کرد: چرا باید در استانی که خود بزرگترین تولید کننده انرژی در کشور است با مشکل قطعی مکرر آب و برق مواجه باشد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: استان خوزستان علاوه بر جمعیت بالای 5 میلیون نفری خود، صاحب وجود صنایع سنگین و صنایع نفتی است که مصرف کننده‌های عظیم برق هستند.

برای اینکه بتوانیم در منازل استان خوزستان یک دمای متعادل مانند سایر استان‌ها فراهم کنیم، باید انرژی معادل 4 برابر آنچه در سایر شهرها استفاده می‌شود، صرف کنیم

ثبت دمای 65 درجه در خوزستان

وی با اشاره به گرمای شدید استان خوزستان، ادامه داد: افزون بر این، دمای بالای 55 درجه در سایه و 65 درجه در زیر تابش آفتاب، مسئله‌عادی در فصل تابستان برای خوزستان است. دمایی که دماسنج‌های هواشناسی ثبت می‌کنند، دمایی در ارتفاع یک متری، آن هم در سایه است اما دمای واقعی که در کف کوچه و خیابان‌ها ثبت شده 65 درجه است؛ بنابراین این گرمای شدید هم بر مصرف برق تأثیر بسزایی می‌‎گذارد.

پاپی زاده افزود: برای اینکه بتوانیم در منازل استان خوزستان یک دمای متعادل مانند سایر استان‌ها فراهم کنیم، باید انرژی معادل 4 برابر آنچه در سایر شهرها استفاده می‌شود، صرف کنیم که این مسئله نیز به افزایش مصرف انرژی در استان خوزستان می‌انجامد.

وی ادامه داد: زیرساخت فرسوده شبکه برق استان خوزستان نیز بر اثر گرمای شدید موجب خساراتی بسیاری می‌شود به طوریکه روزانه شاهد حریق ترانس‌های برق فشار قوی به علت گرمای شدید هوا هستیم.

پاپی زاده اضافه کرد: بنابراین یکی از هزینه‌‎های تحمیلی دیگر به وزارت نیرو در استان خوزستان که در استان‌هایی مثل تهران و استان‌های شمالی وجود ندارد، از بین رفتن زیرساخت‌‎های برقی استان است.

 

عباس پاپی زاده


تخریب بیش از 400 ترانس برق پس از هر فصل گرما

وی با یادآوری اینکه حدود 4 هزار و 500 ترانس فشار قوی در استان خوزستان وجود دارد که در پایان هر فصل گرما نزدیک به 10 درصد از آن‌ها دچار حریق می‌شوند، افزود: این در حالیست که قیمت هر ترانس امروز بیش از 150 میلیون تومان است و همین مسئله موجب وارد شدن خسارت به زیر ساخت‌های انرژی کشور می‌شود.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان یادآور شد: بنابراین ضرورت دارد که وزارت نیرو فکری عاجل برای قطعی برق و آب در استان خوزستان کند تا در این فصل گرما مردم مستأصل نشوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet