خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/10 13:32:50
سرویس سیاسی
ابوترابی:

تفکیک مرزبانی از نیروی انتظامی سودی برای کشور ندارد

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس می گوید با تفکیک مرزبانی از نیروی انتظامی جز ایجاد حواشی منفعت دیگری ندارد.
تفکیک مرزبانی از نیروی انتظامی سودی برای کشور ندارد عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس می گوید با تفکیک مرزبانی از نیروی انتظامی جز ایجاد حواشی منفعت دیگری ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802104219829541.jpg تفکیک,مرزبانی,از,نیروی,انتظامی,سودی,برای,کشور,ندارد Icana

ابوالفضل ابوترابی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره تکذیب منفک شدن مرزبانی از نیروی انتظامی، گفت: منفک کردن مرزبانی از نیروی انتظامی کار اشتباهی است، چرا که حواشی مانند تفکیک ساختمان های اداری بین این دو نهاد و سازمان ایجاد می شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس تاکید کرد: نیروی انتظامی و مرزبانی دو بال یک تن هستند که باید یکدیگر را تقویت و حمایت کنند و در مواقع باید در به زنگاه بتوانند یکدیگر را پوشش دهند.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه با چنین تفکیک هایی سودی عاید کشور نمی شود، بیان داشت: باید ساختارها اصلاح شود، با جدایی مرزبانی از نیروی انتظامی هیچ منفعتی به کشور نمی رسد، حتی ممکن است بعد از چند وقت به این نتیجه برسیم که این تفکیک اشتباه بود و مجدد ادغام صورت گیرد، تفکیک و ادغام ها اشتباه محض است.

وی با بیان اینکه تفکیک و ادغام ها انرژی بر است، اظهار داشت: با تفکیک و ادغام تنها مسائل حاشیه ای ایجاد می شود در صورتی که با اصلاح ساختار می توان نیروها و سازمان ها را تقویت کرد.

ابوترابی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت تقویت نیروهای مرزبانی بیان داشت: تقویت نیروی انتظامی به معنای افزایش امنیت کشور است و این تقویت شامل حال نیروهای مرزبانی نیز می شود، بنابراین باید تمرکز و انرژی بر روی تقویت نیروی انتظامی باشد تا آثار آن را حتی بر روی امنیت مرزهای کشور شاهد باشیم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مرزبانی نیاز به کمک نیروهای انتظامی و نظامی دارد، بیان داشت: اگر مرزبانی و انتظامی از یک بدنه باشند راحت تر می توانند امور را پیش ببرند، در کشوری که مباحث اختلافی متعددی وجود دارد اگر این دو نیرو کنار یکدیگر باشد راحت تر می توانند هماهنگ عمل کنند.

وی گفت: در صورتی که مرزبانی از نیروی انتظامی منفک شود مسائل حاشیه ای از جمله تفکیک ساختمان های اداری باعث می شود که این دو نهاد در زمان های مهم و حساس به کندی با هم هماهنگ شوند با این شرایط تفکیک اشتباه است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سرهنگ ابوالقاسم خاتمی معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی ناجا ضن تکذیب منفک شدن مرزبانی از ناجا، گفت: سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی در رأس هیأتی از مسؤولان مرزبانی ناجا در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس طی سخنانی از ابلاغ ساختار جدید فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی توسط مقام معظم رهبری خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet