هدر موبایل
1398/04/11 08:10:00
سرویس اجتماعی
ابراهیمی:

محیط زیست را به بهانه صرفه‌جویی اقتصادی نابود نکنیم

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در واکنش به صحبت‌های رئیس سازمان محیط زیست مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه اطفای حریق جنگل‌ها توجیه اقتصادی ندارد، گفت: نباید به محیط‌زیست به دید صرف و صلاح اقتصادی نگاه کنیم.
محیط زیست را به بهانه صرفه‌جویی اقتصادی نابود نکنیم سخنگوی کمیسیون کشاورزی در واکنش به صحبت‌های رئیس سازمان محیط زیست مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه اطفای حریق جنگل‌ها توجیه اقتصادی ندارد، گفت: نباید به محیط‌زیست به دید صرف و صلاح اقتصادی نگاه کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100622340490.jpg محیط,زیست,را,به,بهانه,صرفه‌جویی,اقتصادی,نابود,نکنیم Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به کمبود تجهیزات اطفای حریق جنگل‌ها، گفت: حفظ و حراست منابع طبیعی و جنگل‌های کشور از همه چیز مهمتر است، چرا که جنگل‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع طبیعی همواره درحال کوچک شدن است از سوی دیگر ایران از کشور‌های خشک و نیمه خشک محسوب می‌شود بنابر این حفظ پوشش گیاهی، آب و خاک در این پهنه جغرافیایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کمبود تجهیزات اطفای حریق جنگل‌ها/ وجود بالگرد برای مهار آتش در عرصه های طبیعی ضروری است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به دلیل کمبود تجهیزات، امکان اطفای حریق به صورت کامل وجود ندارد، افزود: بالگردهای موجود در کشورفاقد ابزارهای مورد نیاز برای اطفای حریق مراتع و جنگل ها هستند این در حالی است که در هنگام وقوع آتش سوزی هلی برد نیروهای تخصصی در زمان مناسب و طلایی بسیار مهم است. از طرفی حتی برای حفاظت از جنگل‌ها مامور و جنگل‌بان کافی در اختیار نداریم در حالی که در همه جای دنیا برای حافظت از جنگل‌هایشان از پهباد استفاده می‌کنند.

ارزش محیط زیست با معیار‌های اقتصادی سنجیده نشود

این نماینده مردم در مجلس دهم در واکنش به صحبت‌های رئیس سازمان محیط زیست مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاری در حوزه اطفای حریق جنگل‌ها توجیه اقتصادی ندارد، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست قرار نیست کار اقتصادی کند بلکه باید از منابع طبیعی کشور حفاظت و حراست کند چرا که ارزش مراتع و منابع طبیعی و محیط زیست ما بسیار بالا بوده و نباید با محاسبات ریالی و صرفه‌های اقتصادی، مورد قیاس قرار بگیرد. همه کشورهای دنیا برای حفاظت از محیط زیستشان از تجهیزات و امکانات پیشرفته استفاده می‌کنند، بنابراین ما نیز نباید به محیط زیستمان به دید صرف و صلاح اقتصادی نگاه کنیم.

بازدارندگی حبس و مجازات نقدی برای آتش‌افروزان در جنگل

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، با اشاره به حبس و مجازات نقدی برای آتش‌افروزان در جنگل خاطرنشان کرد: بر اساس قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها، آتش روشن کردن در جنگل و آتش‌سوزی در آن جرم است و مجازات نقدی و حبس به دنبال دارد و این موضوع می‌تواند تا حدودی برای آتش‌سوزی‌های عمدی بازدارنده باشد، اما ما باید از محیط زیست و جنگل‌های‌مان به صورت ویژه مراقبت کرده و به محض وقوع حادثه‌ای، آن را مهار کنیم، از طرفی باید با فرهنگ‌سازی این ثروت ملی را به درستی به مردم معرفی کنیم تا در حفظ و حراستش به ما کمک کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet