خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/11 08:15:00
سرویس فرهنگی
سلیمی از رویه دولت انتقاد کرد:

اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومانی سالانه هم مدارس را هوشمند نکرد

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید علیرغم آنکه مجلس هر سال ۱۴۰ میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس اختصاص داده ولی در میدان عمل پیشرفت مناسب صورت نگرفته است.
اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومانی سالانه هم مدارس را هوشمند نکرد عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس می‌گوید علیرغم آنکه مجلس هر سال ۱۴۰ میلیارد تومان برای هوشمندسازی مدارس اختصاص داده ولی در میدان عمل پیشرفت مناسب صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg اعتبار,۱۴۰,میلیارد,تومانی,سالانه,هم,مدارس,را,هوشمند,نکرد Icana

علیرضا سلیمی  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره هوشمندسازی مدارس کشور گفت: بر اساس ماده ۶۹قانون برنامه توسعه ششم وزارت‌خانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش‌وپرورش باید تا پایان سال دوم اجرای قانون برنامه، هوشمند سازی مدارس را عملیاتی می‌کردند ولی علیرغم آنکه مجلس هر سال ۱۴۰ میلیارد تومان برای این موضوع اختصاص داده ولی در میدان عمل پیشرفت مناسب صورت نگرفته است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی افزود: متاسفانه به این نقطه رسیده‌ایم که به راحتی قوانین بودجه سنواتی یا قانون برنامه توسعه دور می‌خورد و این امر نگران کننده و آسیب‌زا است؛ لذا دولت باید یک تیم مجهز و منسجم برای اجرای مصوبات قانونی منصوب کند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه دولت در اجرای قوانین کاهل است، ادامه داد: نتیجه بسیاری از مصوبات قانونی مشخص نیست که چه شد و کجا رفت و این امر به کشور و به اعتماد مردم آسیب می‌زند و امید سوز است.

وی همچنین گفت: سال گذشته، گزارش دیوان محاسبات در مورد بودجه ۹۶ نشان داد که حدود ۷۰ درصد انحراف از بودجه از سوی دولت وجود داشت و این به معنای آن است که دولت راه خود را می‌رود مجلس راه خود را و قانون در این میان برای دولت بی‌اهمیت است.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به شست مشترک کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با موضوع بررسی اجرای ماده ۶۹ قانون برنامه ششم توسعه گفت: این گزارش کمیسیون را قانع نکرد و نشان داد که این بخش بر زمین مانده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet