هدر موبایل
1398/04/10 17:59:25
سرویس اجتماعی
عارف در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح کرد؛

رضایت از اقدامات شهرداری در حمل و نقل، مقابله با آلودگی و پسماند

رییس مجمع نمایندگان تهران با اشاره به چالش‌های پنجگانه پایتخت، اقدامات شورای شهر تهران در حمل و نقل، آلودگی و پسماند را "خوب" توصیف کرد.
رضایت از اقدامات شهرداری در حمل و نقل، مقابله با آلودگی و پسماند رییس مجمع نمایندگان تهران با اشاره به چالش‌های پنجگانه پایتخت، اقدامات شورای شهر تهران در حمل و نقل، آلودگی و پسماند را "خوب" توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101314249833.jpg رضایت,از,اقدامات,شهرداری,در,حمل,و,نقل،,مقابله,با,آلودگی,و,پسماند Icana

محمدرضا عارف در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه اعضای مجمع نمایندگان تهران با اعضای شورای شهر تهران گفت: از ابتدای تشکیل شورای شهر جدید، یک شورای امید تشکیل شد که تمام ۳۰ نفر نماینده تهران و ۲۱ عضو شورای شهر از اعضای آن هستند و اصرار ما این بود که با پیگیری‌ها بتوان شورا را بهتر و بیشتر در خدمت‌رسانی به شهر و مشکلات شهرداری همراهی کرد.

چالش‌های اصلی تهران اعم از حمل و نقل، محیط زیست، مدیریت پسماند، بافت‌های فرسوده و بحث‌های اجتماعی احصا و پیگیری شد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسات اولیه، مشکلات شهر تهران بررسی و چالش‌های اصلی شهر اعم از حمل و نقل، محیط زیست، مدیریت پسماند، بافت‌های فرسوده و بحث‌های اجتماعی احصا شد؛ به ویژه در موضوع بحث‌های اجتماعی، با توجه به اثری که اقدامات تهران در کل کشور می‌گذرد، جدی هستیم.

وی ادامه داد: جهت‌گیری اصلی ما در حمل و نقل شهری مترو بود زیرا جزو مطالبات مردم است که ظرفیت مترو و زمان بین قطار‌ها کاهش پیدا کند؛ خوشبختانه تصمیمات خوبی گرفته شد و ما توانستیم در بودجه سال ۹۷ و ۹۸ در همین مسیر حرکت کنیم و فاینانس‌های خوبی برای تهران و کلانشهرها گرفته شد.

عارف با اشاره به فعالیت کمیته راهبردی متشکل از سه نفر از اعضای شورای شهر، سه نفر از اعضای مجمع نمایندگان تهران، شهردار، استاندار و خود، توضیح داد: در کمیته راهبردی تصمیمات راهبردی اخذ و پیگیری‌ها انجام می‌شود که نتایج ملموسی نیز داشته است.

وی افزود: خوشبختانه شهرداری تهران اقدامات خوبی به خصوص در حوزه حمل و نقل، مقابله با آلودگی و پسماند انجام داده که در جلسه امروز نیز گزارش آن ارائه شد.

رییس فراکسیون امید مجلس با تاکید بر اینکه شهرداری یا شورای شهر خواست گزارش رسمی اقدامات خود را به مردم بدهند، ادامه داد: روند خوبی شکل گرفته که امیدواریم شتاب بیشتری پیدا کند؛ همچنانکه همراهی خوبی که میان شهرداری و شورای شهر وجود دارد، نوید شتاب بیشتر در پاسخ به مطالبات مردم، برنامه‌های توسعه و چالش‌های پنجگانه شهر تهران را می‌دهد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet