هدر موبایل
1398/04/11 06:42:05
سرویس سیاسی
برزگر کلشانی مطرح کرد؛

افزایش سرمایه‌گذاری چینی‌ها در ایران با لغو صدور روادید

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است در حال حاضر ایران جزء کشورهای ارزان‌قیمت برای گردشگران خارجی محسوب می‌شود و لغو صدور روادید برای اتباع چینی باعث افزایش جذب توریست خواهد شد.
افزایش سرمایه‌گذاری چینی‌ها در ایران با لغو صدور روادید عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است در حال حاضر ایران جزء کشورهای ارزان‌قیمت برای گردشگران خارجی محسوب می‌شود و لغو صدور روادید برای اتباع چینی باعث افزایش جذب توریست خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/45553.jpg افزایش,سرمایه‌گذاری,چینی‌ها,در,ایران,با,لغو,صدور,روادید Icana

شهروز برزگر کلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به لغو روادید برای ورود اتباع چینی از سوی دولت، گفت: دستگاه دیپلماسی و هیأت دولت تصمیماتی برای جذب سرمایه گذاران خارجی و بی اثر کردن شیطنت و توطئه های نظام استکبار علیه کشورمان گرفتند که یکی از آنها لغو روادید برای گردشگران و اتباع چینی جهت ورود به کشورمان است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از سوی دیگر پاسپورت اتباع چینی برای ورود به ایران مهر نمی خورد که برای سفر آنها به ایالات متحده نیز مشکلی پیش نیاید.

لغو صدور روادید و عدم ثبت مهر ورود و خروج در پاسپورت چینی‌ها، آنها را از بازخواست شدن از سوی آمریکایی‌ به دلیل سفر به ایران خلاص کرد.

وی درباره مشکلاتی که آمریکا برای اتباع سایر کشورها که برخی کشورهای ممنوعه از سوی آنها سفر می کنند گفت: وقتی اتباع سایر کشورها وارد آمریکا و برخی کشورهای اروپایی می شوند، تمام صفحات پاسپورت آنها اسکن می شود تا بدانند فرد به چه کشورهایی رفت و آمد داشته است.

برزگر کلشانی در ادامه درباره مزایای لغو روادید برای اتباع چینی اظهار داشت: از آنجایی که ایران در سطح منطقه و جهان به خاطر نوسانات ارزی جزء کشورهای بسیار ارزان از نظر گردشگری در حوزه اقامت، رستوران ها و ایران گردی نسبت به سایر کشورها محسوب می شود، شرایط خوبی فراهم شده تا گردشگران چینی به کشورمان سفر کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان همچنین به مشوق دیگری که دولت برای سرمایه گذاری در ایران قرار داده اشاره و خاطرنشان کرد: لغو روادید برای اتباع چینی و همچنین اعطای اقامت 5 ساله برای افرادی که 250 هزار دلار در ایران سرمایه گذاری کنند، باعث می شود تحریم هایی که آمریکا علیه ایران قرار داده اثر کمتری داشته باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet