هدر موبایل
1398/04/10 18:35:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کواکبیان در مراسم ترحیم دکتر صفاری‌نطنزی در حسینیه مرکزی نطنز تاکید کرد:

دفاع موشکی و اقدامات دیپلماتیک دو بال مکمل اقتدار نظام

رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با بیان اینکه مرحوم صفاری‌نطنزی فردی متعهد و متخصص در عرصه دیپلماسی و روابط بین‌الملل بود،گفت: یک بال اقتدار جمهوری اسلامی عملیات دفاعی، نظامی و موشکی است، بال دیگرش دیپلماسی است.
دفاع موشکی و اقدامات دیپلماتیک دو بال مکمل اقتدار نظام رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با بیان اینکه مرحوم صفاری‌نطنزی فردی متعهد و متخصص در عرصه دیپلماسی و روابط بین‌الملل بود،گفت: یک بال اقتدار جمهوری اسلامی عملیات دفاعی، نظامی و موشکی است، بال دیگرش دیپلماسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201907104365708099.jpg دفاع,موشکی,و,اقدامات,دیپلماتیک,دو,بال,مکمل,اقتدار,نظام Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مصطفی کواکبیان عضو شورای مرکزی فراکسیون امیدمجلس شورای اسلامی در مراسم ترحیم مرحوم دکتر مرتضی صفاری‌نطنزی که در حسینیه مرکزی نطنز برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت امام صادق (ع) و مظلومیت های شهید دکتر بهشتی، گفت: کسانی که در عرصه دیپلماسی می‌جنگند و در راستای منویات نظام و خط رهبری حرکت می‌کنند، رزمنده و مجاهد هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به برخی آیات قرآن کریم در مورد امتیازات افراد باتقوا و دانشمند و مجاهد، نماینده فقید نطنز را فردی متعهد و متخصص در عرصه دیپلماسی دانست.

مرحوم صفاری‌نطنزی رزمنده متخصص در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی بود

وی تصریح کرد: مرحوم صفاری‌نطنزی اگرچه رزمنده جبهه‌های جنگ نبود اما حقیقتا یک رزمنده متخصص در عرصه دیپلماسی و سیاست خارجی بود و در سنگر دیپلماسی بسیار قوی عمل می‌کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: یک بال اقتدار ما عملیات دفاعی، نظامی و موشکی ماست، بال دیگرش دیپلماسی است، دیپلماسی در خدمت دفاع و دفاع در خدمت دیپلماسی است چراکه این دو بال مکمل اقتدار باید با هم حرکت کنند.

وی در وصف نماینده مردم نطنز در مجلس تاکید کرد: ایشان یک متخصص سیاست خارجی و کارشناس نخبه در عرصه سیاست خارجی و روابط بین‌الملل بود، صفاری کم صحبت بود و سخن نمی‌گفت و یا اگر قرار بود سخنی بگوید، بسیار سنجیده و پخته صحبت می‌کرد.

کواکبیان با اشاره به اینکه مرحوم صفاری حتی پس از عمل جراحی قلب هیچ‌گاه در کمیسیون غیبت نداشت و همواره فعال بود و چون مسئولیت کمیته سیاست خارجی را برعهده داشت در تنظیم بسیاری از مصوبات دیپلماتیک کمیسیون و موافقتنامه‌ها و قطعنامه‌های مربوط به روابط خارجی نقش مهمی داشت

رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با اشاره به اینکه ایشان در جلسات فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی هم حضور فعالی داشت و همواره با تدبیر و عقلانیت مشوق ما در برخورد اعتدالی در روابط خارجی بود، گفت: مجمع نمایندگان استان اصفهان اجازه ندهند کارهای شهرستان نطنز پس از فوت نماینده این شهرستان، بر زمین بماند و مسئولین شهرستان و استان پیگیر مسائل و مشکلات نطنز باشند.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet