هدر موبایل
1398/04/12 09:54:54
سرویس سیاسی
ادیانی عنوان کرد؛

اعاده اموال نامشروع مسئولان، اجرای اصل 49 قانون اساسی

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: برخی از اصول قانون اساسی تاکنون به خوبی اجرا نشده و قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان، اصل ۴۹ قانون اساسی را اجرائی می‌کند.
اعاده اموال نامشروع مسئولان، اجرای اصل 49 قانون اساسی عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: برخی از اصول قانون اساسی تاکنون به خوبی اجرا نشده و قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان، اصل 49 قانون اساسی را اجرائی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106719170665.jpg اعاده,اموال,نامشروع,مسئولان،,اجرای,اصل,49,قانون,اساسی Icana

علی ادیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، اظهار داشت: من یکی از طراحان طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان هستم این طرح بسیار خوب منطبق بر اصل 49 قانون اساسی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی از اصول قانون اساسی یا مغفول مانده یا اینکه اساسا اجرا نشده است و اصل 49 قانون اساسی نیز یکی از این اصولی است که تاکنون بطور کامل اجرا نشده است.

وی افزود: هر کسی که در مسند قدرت نشست و به یک سری امکانات به ویژه تمکن مالی دست پیدا کرد، احتمال خطا و سوءاستفاده وی و اطرافیانش وجود دارد.

ادیانی ادامه داد: از آنجایی که در جمهوری اسلامی ایران ، اصل بر طهارت اقتصادی و شفافیت مالی مسئولان و کارگزاران است و باید این پدیده تبدیل به قانون می‌شد و به همین جهت طرحی با عنوان اعاده اموال نامشروع مسئولان تهیه شده است.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت: با حقوقدانان، اقتصاددانان، شورای نگهبان، قوه قضائیه و و دستگاه های نظارتی جلساتی برگزار شد تا این طرح تهیه و در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

ادیانی اظهار داشت: در قالب اصلاح قانون مربوط  به اصل 49 قانون اساسی این طرح تهیه شده است.

در اصل چهل و نهم قانون اساسی آمده است:

دولت موظف است ثروت های ناشی از ربا، غصب‌، رشوه‌، اختلاس‌، سرقت‌، قمار، سوء استفاده از موقوفات‌، سوء استفاده از مقاطعه‌کاری‌ها و معاملات دولتی‌، فروش زمین‌های ‌موات و مباحات اصلی‌، دایرکردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و در صورت ‌معلوم ‌نبودن او به بیت‌المال بدهد این حکم باید با رسیدگی و تحقیق ‌و ثبوت شرعی به وسیله دولت اجرا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet