هدر موبایل
1398/04/11 13:26:49
سرویس اقتصادی
بختیار همزمان با حضور در نشست اوپک به خانه ملت خبر داد:

سهمیه تولید نفت ایران تا 9 ماه دیگر حفظ شد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سقف تولید نفت ایران به میزان کنونی تا ۹ ماه دیگر تمدید شد، گفت: ارزیابی من از نتایج این اجلاسیه، قرار گرفتن ایران در فرآیند قابل قبول در اوپک است و منافع جمهوری اسلامی تامین خواهد شد.
سهمیه تولید نفت ایران تا 9 ماه دیگر حفظ شد عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سقف تولید نفت ایران به میزان کنونی تا 9 ماه دیگر تمدید شد، گفت: ارزیابی من از نتایج این اجلاسیه، قرار گرفتن ایران در فرآیند قابل قبول در اوپک است و منافع جمهوری اسلامی تامین خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905100280319031.jpg سهمیه,تولید,نفت,ایران,تا,9,ماه,دیگر,حفظ,شد Icana

علی بختیار عضو کمیسیون انرژی مجلس که به همراه بیژن زنگنه وزیر نفت و تیم همراه هم‌اکنون در وین پایتخت کشور سوئیس با هدف شرکت در اجلاس اوپک حضور دارد  در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تشریح آخرین جزئیات این نشست، گفت: اگرچه برخی از کشورها براساس توافق‌های‌شان، خواهان تصویب تصمیمات خود در این اجلاسیه بودند اما به‌دنبال مذاکره، رایزنی، نشست‌های دوجانبه و چندجانبه ایران، مسئله یک جانبه‌گرایی و تصویب تصمیمات قبلی کشورها منتفی شد و کاهش تولید نفت نیز به تصویب نرسید.

اگرچه برخی از کشورها براساس توافق‌های‌شان، خواهان تصویب تصمیمات خود در اجلاسیه اوپک بودند اما به‌دنبال مذاکره، رایزنی، نشست‌های دوجانبه و چندجانبه ایران، مسئله یک جانبه‌گرایی و تصویب تصمیمات قبلی کشورها منتفی شد و کاهش تولید نفت نیز به تصویب نرسید

سقف تولید نفت برای ایران به میزان کنونی تا 9 ماه دیگر تمدید شد

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سقف تولید نفت ایران به میزان کنونی تا 9 ماه دیگر تمدید شد اما دیگر کشورها باید کاهش تولید داشته باشند، ادامه داد: ارزیابی من از نتایج این اجلاسیه، قرار گرفتن ایران در فرآیند قابل قبول در اوپک است و منافع جمهوری اسلامی تامین خواهد شد.

روسیه برای عضویت در سازمان جهانی نفت علاقه نشان داد

وی همچنین با بیان اینکه روسیه در این دوره از اجلاسیه اوپک برای عضویت در سازمان جهانی نفت علاقه نشان داد، افزود: این کشور و دیگر کشورهای علاقه‌مند می‌توانند در چارچوب اساسنامه اوپک با پرداخت حق عضویت به این سازمان بپیوندند.

تحریم نفت ایران ناشی از تلاش آمریکا برای پیدا کردن بازار جهت فروش افزایش تولیدشان است

بختیار کارشکنی‌های آمریکا را به دلیل تلاش برای تصاحب بازارهای جدید به منظور فروش افزایش تولیدشان دانست و توضیح داد: درواقع اصلی‌ترین دلیل تحریم نفت ایران ناشی از تلاش آمریکا برای پیدا کردن بازار جهت فروش افزایش تولیدشان است بنابراین ایران باید بتوانند در اجلاس اوپک و دیگر موقعیت‌های دیپلماتیک مسئله تحریم نفت را حل کند.

اوپک یک سازمان سیاسی نیست

این نماینده مجلس معتقد است اگرچه کشوهای مانند عربستان قصد سیاسی کردن اوپک و معرفی نفت به‌عنوان یک سلاح را دارند اما اوپک یک سازمان سیاسی نیست و صرفا به دنبال منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نفت است.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت اجلاس اوپک

تیم نفتی ایران بعدازظهر امروز وین را به مقصد تهران ترک خواهند کرد

بختیار خبر داد: روزگذشته اجلاس اوپک به پایان رسیده است و تیم ایران امروز در اجلاس نانو اوپک شرکت خواهد کرد و سپس بعدازظهر امروز وین را به مقصد تهران ترک خواهیم کرد.

نانواوپک چه اهدافی را دنبال می‌کند؟

عضو کمیسیون انرژی مجلس همچنین درخصوص اهداف اجلاس نانواوپک توضیح داد: نانواوپک به‌دنبال هماهنگ کردن وضعیت بازار با شرایط تولید نفت و حفظ منافع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet