هدر موبایل
1398/04/11 13:48:47
سرویس سیاسی
حسینی با اشاره به احتمال سفر مکرون به تهران:

سفر سفیران آمریکایی به تهران از ضعف ترامپ است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید سفر نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهوری فرانسه به ایران که سفیران آمریکایی محسوب می شوند، از ضعف ترامپ است.
سفر سفیران آمریکایی به تهران از ضعف ترامپ است عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس می گوید سفر نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهوری فرانسه به ایران که سفیران آمریکایی محسوب می شوند، از ضعف ترامپ است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108741941690.jpg سفر,سفیران,آمریکایی,به,تهران,از,ضعف,ترامپ,است Icana

محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به احتمال سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران، گفت: همه دنیا به این باور رسیده اند که ایران از جایگاه و اعتبار بسیار خوبی برخوردار است و توانمندی بالایی دارد، از همین روی روزهای اخیر شاهد حرکت سران کشورهای آسیایی و اروپایی هستیم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس ادامه داد: این در حالی است که آمریکا تهدیدهای اقتصادی، سیاسی و نظامی علیه ایران  در سطح بین المللی و خاورمیانه دنبال می کند، ایالات متحده تلاش دارد با حضور ناوهای خود در خلیج فارس در منطقه رعب و وحشت ایجاد کند؛ ترامپ با این استراتژی اهداف خود را در خاورمیانه دنبال می کند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران و احتمال سفر رئیس جمهور فرانسه به کشور، اظهار داشت: با این حال شاهد هستیم، هر از گاهی سفیرانی از آمریکا برای تعامل مذاکره به ایران سفر می کنند که نشان از ضعف ایالات متحده است.

وی با بیان اینکه سفر مکرون هم مانند سایر سفرها خواهد بود، تاکید کرد:  واضح و روشن است که ایران اهل صلح بوده و هیچ وقت به دنبال جنگ نبوده است، از سوی دیگر همواره برای دفاع از دستاوردهای انقلاب به خصوص در حوزه دینی و اقتدار ملی گام بر می داریم.

ترامپ

حسینی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در زمینه روابط خارجی عزت ملی است، بیان داشت: با توجه به این سیاست ایران از مراوداتی که بر پایه احترام متقابل باشد استقبال می کند و در همین راستا با پروتکل های بین المللی همراه می شود، در غیر اینصورت از اقتدار ملی و تمامیت ارضی دفاع خواهیم کرد.

با آغوش باز از سفر مسئولان کشورهای خارجی استقبال می کنیم

این نماینده مجلس با اشاره به بازه زمانی سفر مسئولان کشورهای اروپایی و آسیایی به ایران، گفت: مقامات کشورهای خارجی زمانی  خواهان سفر  به تهران هستند که متوجه شدند سیاست ها و تحریم های آمریکا در ایران  اثراتی به دنبال داشته و آنها برای منافع و تعهدات یک طرفه خواهان برقراری ارتباط با ایران هستند اما ایران پایبندی آنها به تعهداتشان را مطالبه می کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه ایران همواره با آغوش باز از سفر مسئولان کشورهای مختلف استقبال می کند، تاکید کرد: ملت، نظام و رهبری جمهوری اسلامی بر عزت و اقتدار ملی تاکید دارند از این رو با کسانی همراه می شویم که در فضای تعامل با ایران باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet