هدر موبایل
1398/04/11 14:09:49
سرویس اقتصادی
موسوی بیوکی مطرح کرد:

شمارش معکوس برای انتقال آب به استان‎های شرقی/استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای پروژه

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برای جذب سرمایه جهت اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی می توان از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کرد.
شمارش معکوس برای انتقال آب به استان‎های شرقی/استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای اجرای پروژه نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: برای جذب سرمایه جهت اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی می توان از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201812103046555858.jpg شمارش,معکوس,برای,انتقال,آب,به,استان‎های,شرقی/استفاده,از,ظرفیت,بخش,خصوصی,برای,اجرای,پروژه Icana

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز کمیته آب کمیسیون عمران مجلس، گفت: این نشست با دستور کار بررسی پروژه انتقال آب دریای عمان به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی برگزار شد.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی

اولویت بندی پروژه های انتقال آب به استان ها؛ استان های شرقی و سپس استان های کرمان و یزد

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته آب کمیسیون عمران مجلس، پروژه های انتقال آب به استان ها را اولویت بندی کرده و بر اساس آن انتقال آب به استان های شرقی کشور در اولویت نخست و انتقال آب به استان های کرمان و یزد در اولویت بعدی قرار دارد، البته در شرایط کنونی پروژه ای دیگری برای انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان در حال عملیات و اجرا است.

در نشست امروز کمیته آب کمیسیون عمران مجلس، استانداران سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی حضور داشته و تمام مراحل اجرای پروژه انتقال آب به سه استان طراحی و تعیین شد

وی گفت: در نشست امروز کمیته آب کمیسیون عمران مجلس، استانداران سه استان سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی حضور داشته و تمام مراحل اجرای پروژه انتقال آب به سه استان طراحی و تعیین شد.

استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای انتقال آب به استان‌های شرقی

موسوی بیوکی ادامه داد: در نشست امروز، استانداران اعلام کردند که برای جذب سرمایه جهت اجرای پروژه انتقال آب از دریای عمان به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی می توان از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده کرد، به طوری که در پروژه انتقال آب از خلیج فارس به استان کرمان شاهد بودیم که شرکت هایی مانند گل گهر سیرجان و مس سرچشمه، بودجه اجرای پروژه را تأمین کردند.

تأکید بر جمع بندی برنامه های انتقال آب از دریای عمان به استان های شرقی

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در نشست امروز کمیسیون عمران مجلس مقرر شد که ظرف مدت سه ماه تمام برنامه های انتقال آب از دریای عمان به استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی مشخص شود، همچنین استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه نسبت به تخصیص زمین برای احداث آب شیرین کن ها خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: امیدوارم هر چه سریعتر این پروژه تعیین تکلیف شده و در بخش دوم، پروژه انتقال آب به استان های کرمان و یزد عملیاتی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet