خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/11 17:25:07
سرویس اقتصادی
گزارش مستند مردم از پرداخت حقوق 63 میلیونی؛

دولتی ها حتی پرداخت حقوق 20 میلیون تومانی را هم انکار می کنند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:گاهی برخی گزارش های مستند به دست مردم می رسد که در فلان دستگاه حقوق یک مدیر ۶۳ میلیون تومان است، اما مسئولان دولتی حتی حقوق فرد ۲۰ میلیونی را هم تکذیب می کنند.
دولتی ها حتی پرداخت حقوق 20 میلیون تومانی را هم انکار می کنند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت:گاهی برخی گزارش های مستند به دست مردم می رسد که در فلان دستگاه حقوق یک مدیر 63 میلیون تومان است، اما مسئولان دولتی حتی حقوق فرد 20 میلیونی را هم تکذیب می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903105131270499.jpg دولتی,ها,حتی,پرداخت,حقوق,20,میلیون,تومانی,را,هم,انکار,می,کنند Icana

حمیدرضا حاجی بابایی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به عدم راه اندازی سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران علیرغم تاکید برنامه ششم توسعه و قانون بودجه سال 98، گفت: هیئت رییسه مجلس باید درباره اجرای قوانین از دولت گزارش اخذ کند، چراکه قرار بود از ابتدای سال 97 سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران در کشور ایجاد شود و تمامی مردم در جریان حقوق مدیران قرار بگیرند، اما تاکنون اتفاقی نیفتاده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه گاهی برخی گزارش های مستند به دست مردم می رسد که در فلان دستگاه حقوق یک مدیر 63 میلیون تومان است، افزود: این موضوع در حالی اتفاق می افتد که وقتی برخی نمایندگان می خواهند اثبات کنند که حتی حقوق فردی 20 میلیون تومان است برخی دولتی ها زیر بار نمی روند و می گویند چنین حقوقی نداریم.

حقوق نجومی

حقوق تمامی دستگاه های دولتی و نظام باید تحت نظارت قرار گیرد

وی ادامه داد:برخی از دولتی ها فکر می کنند که پرداخت حقوق 20 میلیون تومانی فقط در وزارتخانه ها رخ می دهد و  باید در آنجا پیگیری کرد، در حالی که براساس ماده 29 برنامه ششم توسعه باید حقوق تمامی دستگاه های دولتی و نظام تحت نظارت قرار بگیرند.

اگر دولت به وظایف قانونی خود درباره سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران عمل نمی کند، مجلس باید از وزرا دعوت کند تا با حضور در قوه مقننه گزارش دهند که چرا این سامانه اجرایی نمی شود

حاجی بابایی با بیان اینکه در ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه تاکید شده که تمامی کسانی که حقوق دریافت می کنند باید حقوق خود را در سامانه ثبت کنند، تاکید کرد: در بودجه سال 98 میزان افزایش حقوق ها مصوب شد، اما درباره این مصوبه دولت هرگونه که تمایل داشت عمل کرد، بر این اساس نمی توان از دولت توقع داشت که سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران را راه اندازی کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر دولت به وظایف قانونی خود درباره سامانه ثبت حقوق مقامات و مدیران عمل نمی کند، مجلس باید از وزرا دعوت کند تا با حضور در قوه مقننه گزارش دهند که چرا این سامانه اجرایی نمی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet