هدر موبایل
1398/04/12 10:47:13
سرویس سیاسی
معاون تنقیح قوانین ریاست جمهوری:

تنقیح قوانین و مقررات 60 موضوع از 91 کد دسته‌بندی شده در دولت

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری از تنقیح قوانین و مقررات ۶۰ موضوع از ۹۱ کد دسته‌بندی شده در دولت خبر داد.
تنقیح قوانین و مقررات 60 موضوع از 91 کد دسته‌بندی شده در دولت معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری از تنقیح قوانین و مقررات 60 موضوع از 91 کد دسته‌بندی شده در دولت خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907104471797408.jpg تنقیح,قوانین,و,مقررات,60,موضوع,از,91,کد,دسته‌بندی,شده,در,دولت Icana

مهدی مهدیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره اقدامات دولت در حوزه تنقیح قوانین، گفت: تنقیح قوانین و مقررات یکی از مسائل اساسی، زیربنایی و راهبردی کشور است، گرچه جنبه فنی و دانشی قوی این موضوع سبب شده تا عموم مردم نسبت به اهمیت آن آگاهی نداشته باشند اما تنقیح قوانین و مقررات دقیقا با زوایای مختلف جمعی و اجتماعی زندگی مردم در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی مرتبط است و آثار بسیار مهم و مستقیمی در این خصوص به جا می‌گذارد.

ریشه تنقیح قوانین و مقررات به اصل حاکمیت قانون اساسی باز می‌گردد

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری، تصریح کرد: ریشه این موضوع به اصل حاکمیت قانون اساسی باز می‌گردد، هدف و کارکرد اصلی تنقیح قوانین و مقررات دور کردن مردم و مجریان قوانین از سردرگمی است.

وی افزود: در واقع تنقیح قوانین و مقررات به دنبال این است که از میان انبوه قوانین و مقرراتی که در طول 113سال گذشته تصویب شده و هر روز حجم آنها افزوده می‌شود، مردم و مجریان قوانین را از سردرگمی خارج کند و مشخص، شفاف و روشن کند که در چه حوزه ای چه حقوق و تکالیفی وجود دارد.

مهدیزاده یادآور شد: به این ترتیب تنقیح قوانین و مقررات امر راهبردی کشور محسوب می‌شود، در طول سالیان گذشته و مشخصا از پنج دهه قبل، قانونگذار به اهمیت مسئله پی برد و فعالیت‌ها در این زمنیه شروع شد، در معاونت حقوقی ریاست جمهوری هم ده‌ها موضوع قوانین و مقررات تصویب و در مجموعه‌هایی منتشر شده است.

دستگاه هایی اجرایی، عموم مردم، قضات و وکلا مخاطب تنقیح قوانین و مقررات

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری، ادامه داد: دستگاه هایی اجرایی در گام اول مخاطب تنقیح قوانین و مقررات بودند و در گام بعدی عموم مردم، قضات و وکلا از آن بهره بردند. سامانه معاونت تنقیح قوانین و مقررات دولت هم راه اندازی شده و خدماتی ارایه می‌کند.

وی افزود: همچنین در سال 89 که قانون تنقیح قوانین و مقررات تصویب شد معاونت حقوقی مجلس هم فعالیت تنقیحی خود را با جدیت آغاز کرد، چهار قانون در حوزه تنقیح به تصویب رسید. فعالیت هایی هم در قوه قضاییه انجام شد اما یکی از آسیب‌هایی که سبب شد امر تنقیح با وجود اقدامات انجام گرفته به غایت خود نرسد، عدم توجه به آن به عنوان موضوع فرابخشی بود.

همراهی و هماهنگی سه قوه لازمه به غایت رسیدن امر تنقیح قوانین است

مهدیزاده خاطرنشان کرد: از این رو سه قوه باید با یکدیگر در امر تنقیح هم افزایی داشته باشند تا از اتلاف منابع انسانی و مالی جلوگیری شود. همچنین اگر امر تنقیح قرار است به غایت خود برسد، سه قوه باید باهم هماهنگ باشند.

وی با اشاره به امضای تفاهم نامه تنقیح قوانین کشور، گفت: این تفاهم نامه قرار است این آسیب را پوشش دهد و کمک کند تا سریعتر و با دقت بالاتر و به صورت فراگیر به نتایج مطلوب برسیم.

تنقیح قوانین و مقررات 60 موضوع از 91 کد مورد نظر دولت

معاون تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات دولت، یاداور شد: تنقیح قوانین حول محور موضوعات شکل می‌گیرد و ما در معاونت حقوقی ریاست جمهوری 91 کد را دسته‌بندی و به تنقیح آنها پرداختیم، در چند دهه گذشته تقریبا دو سوم موضوعات یعنی قوانین و مقررات نزدیک به 60 موضوع از 91 موضوع را تنقیح کردیم. این دستمایه جدی برای سایر قوا است. لذا این اقدامات را به اشتراک سایر قوا می‌گذاریم تا سریعتر کارهای عمیق‌تر و دقیق تری انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet