خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/12 14:41:43
سرویس سیاسی
ابطحی با اشاره به دیدار اخیر ترامپ و رهبر کره شمالی:

"اون" این‌بار هوشمندانه عمل کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دیدار اخیر با ترامپ در مرز دو کره هیچ امتیازی به آمریکایی‌ها نداد چرا که سیاست ترامپ را به خوبی درک کرده است.
"اون" این‌بار هوشمندانه عمل کرد عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس معتقد است کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در دیدار اخیر با ترامپ در مرز دو کره هیچ امتیازی به آمریکایی‌ها نداد چرا که سیاست ترامپ را به خوبی درک کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201806109781369921.jpg "اون",این‌بار,هوشمندانه,عمل,کرد Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانهملت با اشاره به  تلاش آمریکا برای مذاکره مجدد با کره شمالی گفت: از خصوصیات ترامپ این است که می خواهد خود را فردی مستقل، با اراده و غیرقابل پیش بینی نشان دهد تا جایی که نحوه رفتار او با وزرای خارجه آمریکا و حتی جان بولتون به گونه ای است که قصد دارد بگوید اسیر مشاوران امنیت ملی و غیره کاخ سفید نیست.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: همچنین ترامپ خود را با رسانه هایش مشغول کرده و از آنها به نفع سیاست های خود در سطح دنیا استفاده می کند.

سید محمد جواد ابطحی

وی در ادامه درباره مذاکره با کره شمالی عنوان کرد: بعد از مذاکرات گذشته که آمریکایی ها کره شمالی را تحریم کردند و این کشور نیز به آزمایش موشک های بالستیک خود در حوزه میان برد و کوتاه برد در دریای ژاپن ادامه داد، تقریبا درهای مذاکره میان دو کشور بسته شد.

ابطحی ادامه داد: در نشست گروه بیست (G20) مذاکرات پشت پرده ای صورت گرفت و موثر هم واقع شد مبنی بر اینکه ترامپ به عنوان نخستین رئیس جمهور آمریکا به کره شمالی سفر کند که قطعا این اتفاق بدون اطلاع نبوده و رهبر کره شمالی آمادگی آن را داشت.

رفتار ترامپ بعد از دیدار با اون و اعلام ادامه تحریم‌های کره شمالی حاکی از عدم نتیجه بخشی مذاکرات بوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه اخبار و گزارش چندانی از گفت‌وگوی میان سران دو کشور به بیرون درز نکرده است، یادآور شد: با این حال ترامپ در نشست خبری بعد از دیدار خود با اون اعلام کرد که تحریم ها به قوت خود باقی خواهد بود که حاکی از نتیجه بخش نبودن مذاکرات دارد.

وی اضافه کرد: کیم جونگ اون با دیدن رفتار سابق آمریکا و عدم رعایت تعهدات از سوی آنها و تحقیر کردن ها، بر موارد مد نظر خود پافشاری کرده است تا جایی که مذاکره زمانی ثمر می دهد که آمریکا درباره رفع تحریم امتیاز بدهد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کیم جونگ اون در برخورد با آمریکا هوشمندانه عمل کرده است به گونه ای که هم چین و ژاپن را ناراضی نکند و هم به آنها چراغ سبز نشان دهد و این آغاز انزوای آمریکا است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet