هدر موبایل
1398/04/12 14:40:10
سرویس اقتصادی
بختیاری:

معمای افزایش هر روزه قیمت محصولات کشاورزی با حذف دلالان حل می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت باید معما افزایش هر روزه قیمت محصولات کشاورزی را که سودی از آن به جیب کشاورزان نمی‌رود را با حذف دلالان و افزایش نظارت‌ها حل کند.
معمای افزایش هر روزه قیمت محصولات کشاورزی با حذف دلالان حل می‌شود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت باید معما افزایش هر روزه قیمت محصولات کشاورزی را که سودی از آن به جیب کشاورزان نمی‌رود را با حذف دلالان و افزایش نظارت‌ها حل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905109958047071.jpg معمای,افزایش,هر,روزه,قیمت,محصولات,کشاورزی,با,حذف,دلالان,حل,می‌شود Icana

علی بختیاری عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اختلاف 50 درصدی قیمت سیب زمینی در عمده فروشی‌ها و مغازه، گفت: افزایش قیمت محصولات کشاورزی داستانی است که سر دراز دارد و هر چند وقت یک بار شاهد افزایش قیمت یکی از محصولات کشاورزی هستیم.

افزایش قیمت خرید محصولات از کشاورزان به نفع تولید است

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش قیمت در بسیاری از محصولات کشاورزی اتفاق افتاده و سیب زمینی نیز یکی از این محصولات است، تصریح کرد: اگر محصولات را با قیمت مناسب از کشاورز خریداری می‌کردند  و سودی از این افزایش قیمت به جیب کشاورزان می‌رفت می‌توانستیم بگوییم که مصرف‌کنندگان با پرداخت هزینه بیشتر به تولید کمک می‌کنند.

سیب زمینی

لزوم برخورد با واسطه‌های جدید در بازار محصولات کشاورزی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه واسطه‌هایی بین بنگاه‌ها و بارفروشی ‌و مغازه‌ داران به وجود آمده‌اند که لازم است دستگاه‌های نظارتی با آنها برخورد کنند، ادامه داد: با توجه به اینکه حاصل دسترنج کشاورزان به دلیل ضعف در سیستم توزیع به جیب کشاورزان نمی‌رود عملا به بخش تولید نیز کمکی نمی‌شود.

در حال حاضر مصرف کنندگان با پرداخت هزینه و کشاورزان با تولید خود به نفع تعدادی دلال فعالیت می‌کنند

فعالیت کشاورزان به نفع دلالان

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مصرف کنندگان با پرداخت هزینه و کشاورزان با تولید خود به نفع تعدادی دلال فعالیت می‌کنند، عنوان کرد: سازمان‌های بازرسی و دستگاه‌های نظارتی مانند تعزیرات حکومتی باید به صورت ویژه وضعیت بازار محصولات کشاورزی را بررسی کنند زیرا هر روز شاهد افزایش قیمت شدید تعدادی از محصولات کشاورزی هستیم.

افزایش عرضه قیمت سیب‌زمینی را می‌شکند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه قیمت سیب زمینی در صورت افزایش عرضه بیشتر کاهش پیدا می‌کند و در صورتی که تقاضاهای موجود کسری نداشته باشند قیمت محصولات در بازار شکسته می‌شود، خاطرنشان کرد: دولت باید معما افزایش هر روزه قیمت محصولات کشاورزی را که سودی از آن به جیب کشاورزان نمی‌رود را با حذف دلالان و افزایش نظارت‌ها حل کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet