خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/04/12 11:26:50
سرویس بین الملل
در دیدار پزشکیان با معاون شورای فدراسیون روسیه مطرح شد:

تحریم های ظالمانه آمریکا مغایر با تمام اصول و قواعد شناخته شده بین المللی است

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با الیاس اوماخانوف، معاون شورای فدراسیون روسیه دیدار و گفت وگو کرد.
تحریم های ظالمانه آمریکا مغایر با تمام اصول و قواعد شناخته شده بین المللی است مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با الیاس اوماخانوف، معاون شورای فدراسیون روسیه دیدار و گفت وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907109455451026.jpg تحریم,های,ظالمانه,آمریکا,مغایر,با,تمام,اصول,و,قواعد,شناخته,شده,بین,المللی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مسعود پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی (سه شنبه 11 تیرماه) با الیاس اوماخانوف معاون شورای فدراسیون روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

 پزشکیان با قدردانی از برگزاری همایش توسعه نظام های پارلمانی توسط دومای دولتی روسیه، ضمن اشاره به روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و روسیه گفت: رایزنی ها و دیدارهای  مستمر میان مقامات عالیرتبه سیاسی و پارلمانی دو کشور نشان دهنده عزم جمهوری اسلامی ایران و روسیه در گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بویژه روابط پارلمانی فیمابین است.

 

دیدار مسعود پزشکیان با معاون شورای فدراسیون روسیه

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تحلیل تحولات  و تحرکات اخیر منطقه اعلام نمود که عامل تمامی ناآرامی ها و تنش های منطقه ای، آمریکا و عوامل آن در منطقه است. تنها دستاورد حضور آمریکا در منطقه، تشنج و تنش در منطقه است. بر همین اساس، روسیه و ایران بدلیل استمرار تهدیدات مشترک، باید بیش از گذشته با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند. آمریکایی ها تصور می کردند با خروج از برجام، تشدید تحریم ها و تهدید نظامی، می توانند جمهوری اسلامی ایران را تسلیم خواسته های خود کنند، اما ملت ایران با مقاومت جانانه ، طرح آمریکا را نقش بر آب کرد.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی، همگرایی و انسجام کشورهای منطقه به ویژه همسایگان را راهبرد مناسبی برای مقابله با چالش ها و تجمیع تلاشها مطرح کرد و گفت: کشورهای منطقه به خوبی می توانند امنیت منطقه ای را تامین کنند و این آمریکا است که باید از منطقه خارج شود.

 

دیدار مسعود پزشکیان با معاون شورای فدراسیون روسیه

 

وی تحریم های ظالمانه آمریکا را مغایر با تمام اصول و قواعد شناخته شده بین المللی دانست و افزود: باتوجه به اینکه ایران و روسیه مورد تحریم های آمریکا هستند، باید دو‌ کشور هرچه بیشتر به هم نزدیک شده و همکاری های خود را در عرصه منطقه ای و بین المللی گسترش دهند.

در این دیدار، یوسف داودی نماینده سراب هم حضور داشت ضمن اشاره به ظرفیت های همکاری دو کشور در زمینه اقتصادی و کشاورزی، خواستار همکاری استانهای روسیه با استان آذربایجان شرقی شد که می تواند زمینه مناسبی برای همکاری در عرصه های مختلف فراهم کند.

 

دیدار مسعود پزشکیان با معاون شورای فدراسیون روسیه

 

الیاس اوماخانوف معاون شورای فدراسیون روسیه در دیدار با هیات پارلمانی، اقدامات آمریکا ضد ایران و روسیه را محکوم کرد و‌ گفت: آمریکا فقط زبان زور می فهمد؛ اقدام قاطع ایران در سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی درسی به یاد ماندنی به کاخ سفید بود و این اقدامات واشنگتن دقیقا سیاست قلدری دولتی است و برای خنثی کردن آن، فقط زبان زور باید به کار گرفته شود، زیرا آمریکایی ها تنها زبان زور را می فهمند.

ایشان ضمن اشاره به ظرفیت های همکاری دو کشور و روند رو به گسترش آن، خواستار افزایش همکاری های اقتصادی و استانی شد و خاطرنشان کرد که پارلمان دو کشور می تواند زمینه تسهیل  ارتباط بین بخش های مختلف دو کشور را فراهم کنند.

 

دیدار مسعود پزشکیان با معاون شورای فدراسیون روسیه

 

معاون شورای فدراسیون روسیه افزود: هر چه همکاری و همگرایی ایران و روسیه بیشتر شود ، بهتر و برنامه ریزی شده تر می توان آمریکایی ها را به عقب راند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet