هدر موبایل
1398/04/12 12:20:11
سرویس فرهنگی
حاجی بابایی مطرح کرد:

انتقاد از بی تفاوتی آموزش و پرورش در قبال پلمپ مدارس تهران

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به کمبود فضای آموزشی مناسب در تهران، گفت: در چنین شرایطی حکم قلع و قمع و پلمب مدارس موجب سرگردانی دانش آموزان می‌شود که به فوریت باید به آن رسیدگی کرد.
انتقاد از بی تفاوتی آموزش و پرورش در قبال پلمپ مدارس تهران رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به کمبود فضای آموزشی مناسب در تهران، گفت: در چنین شرایطی حکم قلع و قمع و پلمب مدارس موجب سرگردانی دانش آموزان می‌شود که به فوریت باید به آن رسیدگی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201907108344626649.jpg انتقاد,از,بی,تفاوتی,آموزش,و,پرورش,در,قبال,پلمپ,مدارس,تهران Icana

حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به انتشار گزارش‌هایی در خصوص فشار مالکان حقوقی مدارس شهر تهران برای اجرای حکم قلع و قمع و پلمب مدارس، اظهار کرد: شهر تهران به لحاظ فضای آموزشی یکی از فقیرترین شهرهای کشور است و قطعا تعطیلی هر مدرسه دانش آموزان را با مشکل جدی مواجه می‎کند.

هیچ گزارشی درباره تعطیلی مدارس تهران به مجلس واصل نشده است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی درباره این خبر که اجرای حکم قلع و قمع و پلمپ ۱۱ مدرسه پایتخت صادر شده که منجر به سرگردانی حدود هشت هزار دانش‌آموز می‌شود، گفت: متأسفانه هیچ گزارشی در رابطه با این مشکل به کمیسیون آموزش و تحقیقات و فراکسیون فرهنگیان مجلس گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: با این حساب به نظر می‌رسد آموزش و پرورش یا این مشکل را درک نکرده یا از آن بی اطلاع است و شاید هم از این بابت احساس خطر نمی‌کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با یادآوری اینکه با توجه به افزایش قیمت ملک در تهران مدراس به ویژه مدارس استیجاری با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم می‎‌کنند، افزود: قطعا چنین مشکلاتی راهکار دارد و آموزش و پرورش می‌تواند از مجلس در این باره کمک بخواهد.

حاجی بابایی یادآور شد: چنانچه پیش از این، مشکلاتی برای آموزش و پرورش ایجاد می‌شد با رایزنی و پادرمیانی مجلس، دولت و حتی شهرداری این مشکلات برطرف می‎‌شد؛ حتما نباید یک مشکل تبدیل به بحران شود تا پس از آن مجلس به آن ورود کند و سرگردانی دانش آموزان تهرانی مسئله‌ای جدی است که باید برای آن راهکار پیش بینی شود.

از آموزش و پرورش توضیح می‌خواهیم

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با یادآوری اینکه قطعا در این باره از آموزش و پرورش گزارش کار می‌خواهیم که تاکنون چه اقداماتی انجام داده‌اند، گفت: این موضوعی نیست که ظرف مدت کوتاهی به وجود آمده باشد لذا آموزش و پرورش باید راهکار جدی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet