هدر موبایل
1398/04/12 17:41:31
سرویس اجتماعی
سیاوشی با اشاره به تصویب قطعی طرح افزایش سن ازدواج:

برخی بدون مطالعه، طرح کودک همسری را به انحراف کشیدند

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه تا زمانی که قانون اصلاح نشود شاهد ازدواج‌ کودکان خواهیم بود، گفت: طرح کودک همسری در مجلس دهم تصویب نشود به طور قطع در مجلس یازدهم تعیین تکلیف خواهد شد.
برخی بدون مطالعه، طرح کودک همسری را به انحراف کشیدند عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه تا زمانی که قانون اصلاح نشود شاهد ازدواج‌ کودکان خواهیم بود، گفت: طرح کودک همسری در مجلس دهم تصویب نشود به طور قطع در مجلس یازدهم تعیین تکلیف خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106818824084.jpg برخی,بدون,مطالعه،,طرح,کودک,همسری,را,به,انحراف,کشیدند Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد انصراف مادر کرمانی از ازدواج زودهنگام دختر 10 ساله‌اش، گفت: تا مادامی که طرح کودک همسری و تصویب و اصلاح ماده 1041 قانون مدنی انجام نشود شاهد چنین ازدواج‌هایی در کشور خواهیم بود.

کودک همسری

 

قرائت گزارش رد طرح کودک همسری تا اواخر تیرماه در صحن علنی

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، با یادآوری رد طرح کودک همسری در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قرار است گزارش رد این طرح تا اواخر تیرماه در صحن علنی قرائت شود.

وی مهمترین علت ازدواج کودکان را فقر اقتصادی و فرهنگی دانست و افزود: این ازدواج‌ها بیشتر در شهرهای کوچک و محروم و به دلیل برخی رسوم عشیره‌ای و قبیله‌ای انجام می شود و هر اندازه که فقر اقتصادی گسترش یابد شاهد افزایش ازدواج کودکان خواهیم بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: پدیده کودک همسری بیشتر در خانواده‌هایی رخ می دهد که درگیر اعتیاد، فقر اقتصادی و فرهنگی هستند.

سیاوشی‌شاه عنایتی با تاکید بر اینکه با پرداخت مستمری ناچیز و اندک از سوی دستگاه‌های حمایتی نمی‌توان فقر اقتصادی خانواده‌ها را رفع کرد، گفت: هر چقدر از پایتخت فاصله بگیریم و به مناطق محروم و حاشیه تهران نزدیک شویم ازدواج کودکان بیشتر به چشم می‌خورد زیرا در مناطق محروم و روستاها دسترسی مناسب به امکانات آموزشی وجود ندارد و خانواده‌ها مجبور به صرف هزینه مانند هزینه خوابگاه برای دختران خود هستند و چنانچه خانواده‌ها دسترسی راحت‌تری به امکانات آموزشی داشته باشند و مجبور به پرداخت هزینه‌ای نباشند ازدواج کودکان دیرتر تحقق می یابد اما زمانی که دسترسی راحت و آسان به امکانات آموزشی وجود نداشته باشد و از سویی فقر اقتصادی و فرهنگی وجود داشته باشد این پدیده افزایش می‌یابد.

کودک همسری

طرح کودک همسری در مجلس دهم تصویب نشود به طور قطع در مجلس یازدهم تعیین تکلیف خواهد شد

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: حساسیت جامعه نسبت به پدیده تلخ کودک همسری به اندازه‌ای بالا رفته که حتی اگر طرح کودک همسری در مجلس دهم تصویب نشود به طور قطع در مجلس یازدهم تعیین تکلیف خواهد شد.

برخی بدون مطالعه، طرح کودک همسری را به انحراف کشیدند

افرادی تلاش می کنند در مورد مسائل حوزه زنان به ضرر جامعه زنان و به نفع خود عمل کنند؛ این افرد که با جامعه زنان ضدیت دارند و به ویژه با حقوق کودکان آشنا نیستند بدون مطالعه طرح گفتند به دنبال منع ازدواج کودکان زیر 18 سال هستند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ازدواج کودکان نوعی کودک‌آزاری است، گفت: متاسفانه در مورد طرح کودک همسری با برداشت‌های بدی مواجه می‌شویم یعنی افرادی تلاش می کنند در مورد مسائل حوزه زنان به ضرر جامعه زنان و به نفع خود عمل کنند هر چند تلاش ما در طرح کودک همسری منع ازدواج کودکان زیر 13 سال است اما متاسفانه افرادی که با جامعه زنان ضدیت دارند و به ویژه با حقوق کودکان آشنا نیستند بدون مطالعه طرح، مطرح کردند که طرح به دنبال منع ازدواج کودکان زیر 18 سال است و در واقع این طرح مهم را به انحراف کشیدند و کودکان قربانی برداشت بد و سوء‌‌تفاهم این افراد شدند.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: کودکان زیر 13 به هیچ وجه نمی‌توانند مسئولیت زندگی را بپذیرند و پذیرفتن آن برای آنها بسیار سنگین است و اگر قانون اصلاح شود می تواند فرهنگ‌ساز باشد و تعداد ازدواج‌های کودکان را کاهش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet