ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1398/04/14 10:41:43
سرویس فرهنگی
تکلیف پرداخت دیه شهدای منا معلوم نیست

عربستان برای برقراری حج عمره بسیار مشتاق است

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت می‌گوید عربستان بسیار مشتاق است که ایران حج عمره را برقرار کند ولی تصمیم‌های لازم بر اساس شرایط کشور و مردم اتخاذ خواهد شد.
عربستان برای برقراری حج عمره بسیار مشتاق است نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت می‌گوید عربستان بسیار مشتاق است که ایران حج عمره را برقرار کند ولی تصمیم‌های لازم بر اساس شرایط کشور و مردم اتخاذ خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201906100710326159.jpg عربستان,برای,برقراری,حج,عمره,بسیار,مشتاق,است Icana

سیدعبدالفتاح نواب در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت پرداخت دیه شهدای منا از سوی عربستان گفت: علیرغم آنکه مسئولان ایرانی از عربستان درباره دیه شهدای منا سوال می‌کنند و به دنبال دریافت مبلغ دیه هستند، طرف عربستانی همواره می‌گوید ما در حال بررسی و تفحص درباره ریشه‌های این مساله هستیم که چگونه اتفاق افتاده است .

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی افزود: عربستان هنوز جواب صریح در این باره نداده‌ است؛  درباره شهدای مسجدالحرام نیز خودشان برای پرداخت دیه اعلام آمادگی کردند و رییس سازمان حج و زیارت ایران نامه‌ای به وزیر حج عربستان نوشته و راه‌های قابل استفاده برای پرداخت پول دیه شهدا را تشریح کرده است.

برقراری حج عمره در گرو مد نظر قرار گرفتن مسائل نظام

وی همچنین درباره برقراری حج عمره توضیح داد: در رابطه با حج عمره باید مسائل نظام مد نظر قرار گیرد و ببینیم آیا می‌شود حج عمره بر طبق نظر مقام معظم رهبری و مطابق با حکمت، عزت و مصلحت پیگیری شود یا خیر.

نواب تاکید کرد: اگر حکمت، عزت و مصلحت در کار باشد، حج عمره انجام خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در امور حج و زیارت افزود: عربستان بسیار مشتاق است که حج عمره برقرار شود زیرا برای آنها منافعی دارد؛ ما باید نگاه کنیم ببینیم شرایط کشور و مردم چگونه است و آیا همکاری‌های لازم انجام می‌شود یا نه و سپس تصمیم‌های لازم را اتخاذ کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet