هدر موبایل
1398/04/17 09:18:04
سرویس اقتصادی
محمودزاده با اشاره به هزینه های بالای تولید عنوان کرد؛

کشت گندم 1700 تومانی صرفه اقتصادی ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با وجود هزینه‌های بالای تولید محصولات کشاورزی و کشت محصولی مانند گندم فروش آن به قیمت یک هزار و ۷۰۰ تومان اقتصادی نیست.
کشت گندم 1700 تومانی صرفه اقتصادی ندارد عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با وجود هزینه‌های بالای تولید محصولات کشاورزی و کشت محصولی مانند گندم فروش آن به قیمت یک هزار و 700 تومان اقتصادی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201907101822756299.jpg کشت,گندم,1700,تومانی,صرفه,اقتصادی,ندارد Icana

جلال محمودزاده عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص قیمت خرید تضمینی گندم، گفت: دولت، وزارت جهاد کشاورزی و شورای اقتصادی در اقدامی غیر کارشناسی قیمت خرید تضمینی گندم را یک هزار و 700تومان اعلام کردند در حالی که قیمت محصول مشابه آن در کشورهای همسایه حدود 4 هزار تومان است، اختلاف قیمت 2 هزار و 300 تومانی گندم باعث می‌شود این محصول استراتژیک به مصرف دام برسد.

ادامه روند کنونی، کشور را تبدیل به واردکننده بزرگ گندم می‌کند

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کم کاری دولت در زمینه خرید تضمینی گندم باعث بروز مشکل در خودکفایی تولید گندم می شود، افزود: با سیاست گذاری دولت در امر خرید تضضمینی گندم در سال‌های آینده همانند تامین نهاده‌های دامی به یک واردکننده بزرگ تبدیل می‌شویم.

گندم زار

 

کشاورزان در صورتی که کشت محصولی مانند گندم برای آنها صرفه اقتصادی نداشته باشد به سمت کشت‌های جایگزین می‌روند

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان در صورتی که کشت محصولی مانند گندم برای آنها صرفه اقتصادی نداشته باشد به سمت کشت‌های جایگزین می‌روند، عنوان کرد: با وجود هزینه‌های بالای تولید محصولات کشاورزی و کشت محصولی مانند گندم فروش آن به قیمت یک هزار و 700 تومان اقتصادی نیست.

برنامه ریزی تولید محصولات کشاورزی با پتانسیل کشور همخوانی ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در سیاست‌گذاری‌های خود علی رغم تذکرات نمایندگان کمیسیون تخصصی در بخش کشاورزی دچار اشتباهاتی شده است، گفت: روند برنامه ریزی در امر تولید محصولات کشاورزی با پتانسیل‌های داخلی کشور هماهنگی و همخوانی لازم را ندارد و دولت قوانین مربوطه را به خوبی اجرا نمی‌کند.

حدود 70درصد قوانین افزایش بهره‌وری محصولات کشاورزی اجرا نشده است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی دچار عدم اجرای قوانین مجلس شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر سال‌ها از ابلاغ قوانین بهره‌وری محصولات کشاورزی می‌گذرد اما بیش از 70درصد از آن اجرا نشده بنابراین دولت در اجرای برنامه‌های توسعه‌ای و تولیدی بخش کشاورزی مشکل دارد و هر روز بر این مشکلات افزوده می‌شود./

خبرنگار محسن خزایی

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet